لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جاده سربلندی در ایستادگی و مقاومت است
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در جمع هیئت فرهنگی لبنان گفت: عزت و عظمت و منزلت ایران مدیون همت‌ها و رشادت‌هاست. به این باور رسیدیم جاده سربلندی، ایستادگی و مقاومت است.
سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حامد علامتی در سخنرانی در جمع هیئت فرهنگی لبنان اظهار کرد: مفتخریم که میزبان‌تان باشیم از کشوری صاحب نام.

لبنان کشوری کهن و برخوردار از هزاران سال تمدن با تاریخی پر فراز و نشیب و تجربه‌ای گرانسنگ و ذی‌قیمت که امروز آن‌را به الگوی همزیستی ادیان و فرق و مذاهب تبدیل کرده است.

سنی، شیعه، دروزی و علوی در کنار مسیحیان مارونی، ارتدوکس، کاتولیک، آشوری و ارضی و نیز کردهای شمال و البته به همراه میزبانی از جمعیت کثیری از میهمانان فلسطینی به نوعی گویای این تنوع و تعدد است.

وی گفت: ایران، کشوری که امروز خاستگاه و الگوی جنبش‌های آزادیخواهانه مظلومان در جهان است.

برخورداری از 80 میلیون جمعیت از اقوام، ادیان و مذاهب و نیز همسایگی با 15 کشور از طریق مرزهای آبی و خشکی، جغرافیای سیاسی و فرهنگی بی نظیری را برای ایران رقم زده است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: انقلاب بزرگ اسلامی ایران که محاسبات سیاسی بلوک شرق و غرب را به هم زد.

حامیان آنها را شوکه کرد و بارقه امید را در جان ملت‌های مظلوم عالم روشن کرد.

صلوات خدا بر شهیدان راه حق، شهیدان انقلاب و سال‌های پرافتخار دفاع مقدس.

درود و سلام خدا و انبیاء  بر روح بلندِ بزرگ مرد تاریخ، امام خمینی (ره) که ما هرچه داریم از روح بلند و قدسی امام خمینی و مجاهدت شهیدان عزیز است.

علامتی خاطرنشان کرد: عزت، عظمت و منزلت ایران مدیون آن همت‌ها و رشادت‌ها است.

به این باور رسیدیم که راه سعادت فقط از مسیر شهادت می‌گذرد و جاده سربلندی، ایستادگی و مقاومت است.

این نگاه امروز مدلی در تعاملات بین المللی است.

این تفکر وجه مشترک گفتگوی میان ملت شده است.

این پنجره نگاه به زندگی و عالم برگرفته از سنت نبوی و اهل بیت است.

وعده الهی در حال تحقق است.

وعده‌ای که که مستعفین را وارث زمین می‌داند.

وی گفت: امروز این تفکر که امام خمینی بعد از قرن‌ها آن را احیا کرد در اقصی نقاط جهان منشور نهضت و جنبش‌ها و جمعیت‌ها است و خود الگویی در حکومت داری و زمامداری شد.

الگویی که می‌گوید با ایستادگی در برابر ظلم و زور و رد ذلت به سعادت ابدی می‌رسید.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: دیگر جایی از جهان نیست که این ندا و فریاد را نشنیده باشد.

امروز در شرق و جنوب شرق آسیا، شبه قاره هند، آسیای مرکزی، آفریقا، اروپا و آمریکا جریان‌های منبعث از این تفکر در حال رشد و حرکت است.

علامتی خاطرنشان کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان که مولود این انقلاب و زاده این تفکر است در طول 40 سال گذشته با همان روحیه در مسیر تربیت نسل‌های آرمانخواه و انقلابی تلاش کرده است.

تجربه 4دهه حضور در عرصه‌های مختلف تربیتی و حضور در ده هزار مدرسه ایران و برخورداری از شبکه چند ده هزار نفری از اعضا و فارغ التحصیلان، جای این تشکل را به عنوان یکی از تشکل های تاثیر گذار در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور باز کرده است.

وی گفت: این تشکل که بعد از امام راحل همواره مورد عنایت مستقیم نائب الامام، آیت الله خامنه‌ای است، خود برخوردار از منظومه فکری و تربیتی مستقل برای نوجوانان است.

تدوین اسناد متعدد تربیتی و نیز تالیف و چاپ کتب و منشورات مختلف در این حوزه بواسطه پشتوانه فکری تربیتی عظیم مستقر در شهر قم و البته راهنمایی و راه گشایی نماینده رهبری حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در کنار آن خیل عظیم اعضا، همه و همه بخشی از ظرفیت‌های این تشکل انقلابی است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: برخورداری از نگاه مشترک به سبک زندگی، اشتراک در خاستگاه فکری و فرهنگی و حرکت در مسیر هدفی مشخص از جمله دلایل جدی در برقراری ارتباطی موثر و مستمر شما فرهیختگان و اندیشمندان با مجامع فکری در جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2