لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ایران ظرفیتی شگفت‌آور در حوزه نوآوری دارد
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیر طرح تدوین گزارش سیاست علم‌وفناوری ایران در آنکتاد گفت: براساس شاخصهای آماری، ایران یک ظرفیت شگفت‌آور در حوزه نوآوری است.
سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مایکل لیم در جلسه رونمایی از سند گزارش سیاست علم‌وفناوری ایران در مقر سازمان ملل در ژنو با ارائه گزارشی از رشد جهشی زیرساختها و عملکرد علم، فناوری، نوآوری و توسعه سرمایه انسانی ایران اظهار کرد: براساس شاخصهای آماری، ایران ظرفیتی شگفت‌آور در حوزه نوآوری است که در سالهای اخیر نتایج سرمایه‌گذاری مستمر و گسترده آن به خوبی در تولید علم، تجاری‌سازی و ایجاد و توسعه شرکتهای دانش‌بنیان نمایان شده است.

مدیر طرح تدوین گزارش سیاست علم‌وفناوری ایران آنکتاد افزود: در صورت ایجاد سایر شرایط لازم، آمادگی ورود جدی به اقتصاد دانش‌بنیان برای ایران وجود دارد.

به گفته وی، در صورت بهبود تعاملات بخشهای اقتصاد سنتی با حوزه علم، فناوی و تشویق بخش خصوصی و شرکتهای بزرگ برای سرمایه‌گذاری در R&D، سرعت ایران در کسب دستاوردهای اقتصادی از ظرفیتهای بزرگ علم‌وفناوری، رشد چشمگیری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: گسترش همکاریهای بین‌المللی و فناوارنه در سرمایه‌گذاری خارجی برای رشد بیشتر اقتصاد دانش‌بنیان از دیگر موضوعات مورد تأکید این گزارش است.

در ادامه این نشست، نمایندگان کشورهای آلمان، عمان، چین و کنیا در سخنان جداگانه به اهمیت این گزارش در معرفی توانمندیهای برجسته و رشد قابل توجه ایران در حوزه علم، فناوری و نوآوری اشاره کرده و تأکید داشتند رشد سریع ایران می‌تواند نمونه خوبی برای سایر کشورهای در حال توسعه باشد.

علاوه بر این، کشورهای فوق بر آمادگی همکاری با ایران در حوزه‌های مختلف اقتصادی در علم‌وفناوری تأکید کردند همچنین کشورهای چین و کنیا با اشاره به چالشهای مشابه در بسیاری از کشورهای در حال توسعه مانند جلب مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تحقیق و توسعه و همچنین وجود برخی موازی‌کاریها و عدم بهره ساختاری و نظایر آن، ضرورت تبادل تجربیات سیاستگذاری برای بهبود نظام نوآوری مورد تأکید قرار داده‌اند.

سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای حضور در «بیستمین اجلاس سالانه کمیسیون علم‌وفناوری برای توسعه سازمان ملل» و رونمایی گزارش آنکتاد از سیاستهای علم، فناوری و نوآوری ایران در این اجلاس به ژنو سفر کرده بود در مراسمی بطور رسمی از گزارش سیاست علم‌وفناوری ایران در مقر اروپائی سازمان ملل متحد در ژنو رونمایی شد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2