لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطمینان می‌دهم «لک لکی در کار نیست» به مدارس وارد نمی‌شود/می‌خواهند سند تحول بنیادین اجرا نشود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه اطمینان می‌دهم کتاب لک لکی در کار نیست به مدارس وارد نشده است، گفت:‌ اعتبار زدایی از آموزش‌وپرورش وارد فاز اجرا شده است.
دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396

حجت الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در واکنش به آموزش کتاب «لک لکی در کار نیست» در مدارس کشور اظهار کرد: کتابی با عنوان «لک لکی در کار نیست» در آموزش و پرورش تحت عنوان کتاب درسی و کمک درسی وجود ندارد و جزو کتاب‌هایی که جشنواره سامان‌بخشی کتب درسی کتاب آن را تأیید کرده باشد هم نیست.

کتاب‌های مورد تأیید آموزش‌وپرورش کتاب‌های رسمی هستند که در سامانه رشد معرفی شده‌اند.

وی افزود: از وزارت ارشاد نیز بررسی کردیم که مشخص شد حتی در ارشاد نیز چنین کتابی ثبت مجوز نشده است اما در محیط مجازی این کتاب با نام ناشری به نام رها معرفی می‌شود که این ناشر نیز جعلی است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: به نظر می‌رسد اشاعه این مطالب نخستین عکس‌العمل گروهی است که به فرموده رهبر انقلاب، تلاش دارند اعتبار آموزش و پرورش را مخدوش کنند.

محمدیان ادامه داد: اعتبارزدایی از‌ آموزش و پرورش در چند جبهه متفاوت است یک جبهه در تلاش برای بی‌ارزش کردن آموزش و پرورش در میان روشنفکران است که مشکلات  علمی و درسی را مطرح می‌کنند و به روش‌های آموزشی و کتاب‌های درسی نقد می‌کنند.

وی افزود: در جبهه دیگر نیز تلاش می‌کنند آموزش و پرورش  را در میان افراد متدین بی اعتبار و در آنها ایجاد تردید کنند که آموزش و پرورش می‌خواهد ارزش‌های اسلامی، بومی و هویت انقلابی را کم رنگ کند لذا دشمن در یک میدان پیچیده ترکیبی می‌خواهد همه اجزا را نسبت به آموزش و پرورش بدبین کند و آموزش‌و‌پرورش را در بین افکار عمومی جامعه بی اعتبار کند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با طرح این پرسش «چرا برخی تلاش می‌کنند تا آموزش‌وپرورش را بی‌اعتبار کنند» گفت:  علت اصلی آن این است که آموزش و پرورش نهاد حاکمیتی است که هویت سازی انقلابی، اسلامی و ایرانی را برعهده دارد.

اگر این نهاد کم ارزش شود در این مأموریت موفق نمی‌شود.

محمدیان بیان کرد:‌ علت تحمیل بی‌اعتباری به آموزش و پرورش ایجاد آموزش‌وپرورش در سایه است یعنی اعتمادها به آموزش و پرورش  رسمی که نگاه اسلامی دارد و براساس سند تحول اداره می‌شود کمرنگ شده و آموزش و پرورش را به سمتی می‌برند که در آنجا دیگر سند تحول بنیادین اجرا نمی‌شود.

برای تحقق این هدف نیز نقشه‌های متعددی دارد که هوشیاری آموزش و پرورش، معلمان، خانواده‌ها و عموم ملت را می‌طلبد.

وی افزود: رهبر انقلاب نیز این موضوع را بسیار هوشمندانه رصد و به آن اشاره و فرمودند که عقبه این موضوع در خارج از کشور است که برنامه‌های پیچیده‌ای دارد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2