لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تشکیل اتاق دوستی بین لبنان و ایران
منبع خبر:خبرگزاری مهر
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی از تشکیل اتاق دوستی با لبنان به منظور انتقال تجربیات فرهنگی و تربیتی خبر داد.
شنبه, 23 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرنگار مهر، امروز نشست مشترک نمایندگان حزب الله لبنان و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با موضوع هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص راه کارهای توسعه همکاری های دو جانبه جهت تربیت نسل انقلابی و مبارز، در محل دفترمرکزی برگزار شد.

حامد علامتی درباره ی این دیدار گفت: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان یک تشکل پرچمدار جنبش دانش آموزی است.

وی افزود: اتحادیه انجمن های اسلامی همواره تلاش کرده علاوه بر سازماندهی نیروهای دانش آموزی در داخل کشور، ارتباطات بین‌المللی را گسترش دهد.

علامتی تصریح کرد:  ارتباط های بین الملی باعث شده تا اتاق های دوستی در سال های گذشته میان ایران و کشورهای مختلف از جمله عراق تشکیل شود.

همچنین اتاق دوستی ایران و لبنان نیز به منظور گسترش فعالیت‌های تربیتی، پرورشی و فرهنگی دانش آموزان را تشکیل داده ایم.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: با توجه به نقش حزب الله لبنان در جنبش عدالت خواهانه منطقه و آرمان و آزادی قدس شریف، تعامل با این مجموعه جزو اولویت های کاری ما قرار گرفته است.

علامتی تصریح کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان  با هدف انتقال تجربیات تربیتی دانش آموزان در یک محیط غیررسمی و با رویکرد تربیت حماسی، انقلابی، اتحاد و انسجام میان عناصر آزادی خواه و عدالت طلب در دنیا اقدام به گسترش فعالیت های خود کرده است.

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان یادآور شد: انتخاب نیمه شعبان برای این دیدار این پیام را دارد که سربازان روح الله و رهبر معظم انقلاب با تشکیل جبهه جهانی مبارزه با استکبار و صهیونیسم می خواهند قرآبت آرمان آزادی قدس و نابودی اسراییل را ذیل آرمان بزرگ مهدوی محقق کنند، از این رو ارتباطات دو سویه برای ما و همرزمان ما در لبنان الهام بخش است.

همچنین، مدیر موسسه راهبردی پرورشی و تربیتی مرکز پژوهش های لبنان نیز در این دیدار گفت: در تلاشیم تا از غنای پرورشی ایران برای پرورش دانش آموزان لبنانی بهره مند شویم و از مبانی تئوریک و عملی این کشور استفاده کنیم.

عباس کنعان افزود: سعی داریم در اولین فرصت اطلاعات پرورشی که در ایران کسب کرده ایم را به لبنان منتقل کنیم زیرا مبانی فکری ایران در لبنان قابل اجرا است.

عباس کنعان بیان کرد: داده ها و شاخص های مشترکی بین ایران و لبنان وجود دارد که این تعامل مبانی پرورشی را تشکیل می دهد.

وی افزود: امیدواریم در این بازه زمانی کوتاه به مبانی نظری و غنایم پرورش فکری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دست یابیم.

مدیر بخش مرکز پژوهش های لبنان عنوان کرد: وجود فرقه های مختلف در لبنان باعث تضارب عقاید سیاسی و فرهنگی شده است.

ابزار و وسایل متناسب با تعدد فرهنگ ها در لبنان وجود دارد، به همین دلیل موسسه های بسیاری در امور جوانان و نوجوانان در لبنان فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: بعد از جنبش حزب الله در لبنان، موسسات فرهنگی و تربیتی پیشبرد فرهنگی بسیاری در این کشور داشته اند و سعی می کنیم در قالب موسسات وابسته به حزب الله، فعالیت های خود را گسترش دهیم.

عباس کنعان یادآور شد: قصد داریم تعدادی از دانش آموزان لبنانی را برای بازدید از مکان های زیارتی و موسسات دانش آموزی و دانشجویی به ایران بیاوریم.

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی تمثال سید حسن نصرالله را به عباس کنعان مدیر بخش مرکز پژوهش های لبنان اعطا کرد.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2