لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

شرایط ویژه و ملاحظات داخلى و خارجى
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
سند 2030 یونسکو، کاپیتولاسیون آموزشى فرهنگى و فوق‌العاده پیچیده‌اى است که به بهانه توسعه پایدار، نسخه به ذلت کشاندن ملت‌ها و کشورهاى جهان به ویژه کشورهاى در حال توسعه می باشد به‌گونه‌اى که دین‌زدایى و فرهنگ‌زدایى از ملتها را به‌ دنبال خواهد داشت.
جمعه, 22 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، متن یادداشت حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده با عنوان «شرایط ویژه و ملاحظات داخلى و خارجى» به شرح ذیل است:تحولات و پدیده‌هاى سیاسى در سطوح مختلف داخلى، منطقه‌اى و خارجى همواره آبستن عوارض، آثار و اتفاقات گوناگون مثبت و منفى میباشد و لذا به میزان اهمیت آن‌ها باید مورد رصد، تجزیه و تحلیل و توجه همگان به‌ویژه خواص و مسؤولان امر در هر سطحى قرار گیرد.

انتخابات 29 اردیبهشت سال جارى در حالى فرایند انجام خود را با تبلیغات 6 کاندیداى محترم ریاست جمهورى و نامزدهاى شوراهاى اسلامى شهر و روستا در سراسر کشور سپرى می نماید که به لحاظ مسائل بین‌المللى، توطئه‌هاى نظام سلطه با محوریت آمریکا و صهیونیزم بین‌الملل به ویژه در دو عرصه داخلى ایران اسلامى و منطقه ‌و جهان اسلام هدف‌گیرى گردیده است، از طرفى نفوذ در شریانهاى اصلى تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در ایران اسلامى و تأثیرگذار در انتخابات و بنیانها و زیرساختهاى آموزشى و فرهنگى ایران دغدغه آنان را شکل می دهد ( چیزى که مقام معظم رهبرى تحت عنوان سند 2030 یونسکو از آن پرده برداشتند.

) و از طرفی زمینه ها و مقدمات اولین سفر ترامپ به منطقه و عربستان گویاى خبرهاى مرموزى است که نباید نسبت به آن غفلت ورزید.

سند 2030 یونسکو، کاپیتولاسیون آموزشى فرهنگى و فوق‌العاده پیچیده‌اى است که به بهانه توسعه پایدار، نسخه به ذلت کشاندن ملت‌ها و کشورهاى جهان به ویژه کشورهاى در حال توسعه می باشد به‌گونه‌اى که دین‌زدایى و فرهنگ‌زدایى از ملتها را به‌ دنبال خواهد داشت.

طبق این سند، در ایران همجنسگراها می توانند کلاس آموزشى داشته باشند اما دین و دینداران خیر! البته آنچه متأسفانه به‌صورتى بی‌صدا و حتى قبل از تصمیم شوراى انقلاب فرهنگى به وزارتخانه‌ آموزش و پرورش براى زمینه‌سازى و اجرا ابلاغ گردید، تنها یک بخش از این معاهده بین‌المللى و یا نسخه مرموز استکباری و استثمار فرانو علیه ملتهاى منطقه و جهان اسلام است زیرا این طرح استثمارى تحت عنوان توسعه پایدار کشورهاى در حال توسعه به بخشهاى دیگرى ازجمله سبک زندگى و الزامات شهروند جهانى نیز پرداخته است به‌گونه‌اى ‌که توطئه جهانى‌سازى جامعه جهانى طبق میل و منش و خواستگاه غرب بهویژه صهیونیزم بین الملل و شیطان بزرگ آمریکاى جهانخوار و به عبارتى شکل‌گیرى دهکده جهانى با کدخدایى واحد، طراحى و در صدد تحمیل به کشورها و ملتهاست.

هویت این سند و یا نقشه راه سلطه بر جهان، کاپیتولاسیون آموزشى فرهنگى است، چه آنکه در این طرح سبک زندگى از دوران کودکى به فرزندان، آموزش داده مى‌شود و دولت ما نیز باید هر سال بابت چگونگى پیشرفت این آموزشها به آن‌ها پاسخ بدهد.

سند 2030 به‌گونه‌اى است که براساس آن مستشاران خارجى باید به آموزش و پرورش ما نظارت داشته باشند و این یعنى حذف نهادهاى نظارتى کشور و تقدم اسناد آن‌ها بر اسناد نهادهاى خودى؛ اینجاست که پى به عمق گلایه حکیمانه و قاطع امام خامنه‌اى(مدظله‌العالى) مى‌ بریم، آن‌جا که در دیدار معلمان شریف کشور فرمودند: «اینجا جمهورى اسلامى است، مجاز نبودند سند غربى امضا کنند و بیایند بى‌ سروصدا اجرا هم بکنند.

» حال جای این سوال است: اگر این مصداقی از نفوذ مرموز و نرم نیست، پس چیست؟ از اینروست که ارزش نعمت ولایت فقیه و داشتن رهبرى هوشمند و شجاع بیشتر جلوه مینماید.

رهبری وارسته و تیزنگری که اگر نبود، بارها و بارها صاحبان اندیشه‌هاى غربى و آدمهای منفعل و بزدل، این کشور را به غرب فروخته بودند.

رهبرى دقیق و ژرف‌نگر که به محض اطلاع از ماهیت معاهده مرموز 2030 و این‌که به دستور برخى مسؤولان غافل و بى‌مسؤولیت در جریان زمینه‌سازى و اجرا قرار گرفته است، بلافاصله ضمن فرمان اکید مبنى بر خارج نمودن این نسخه نفوذ بیگانه از دستور کار شوراى عالى انقلاب فرهنگى، دستور توقف جدى آن در دولت را صادر فرمودند و بدینسان با اقدام انقلابی رهبرى معظم انقلاب، بارى دیگر هویت و اصالتهاى دینى و مکتبى و ملى و انقلابى ملت بزرگ ایران از دایره نفوذ کور عوامل منفعل و وابسته نظام سلطه خارج و به فضل الهى محافظت گردید.

اگرچه گلایه معظم‌ له حاکى از نکته‌هاى مهمى است که ای کاش خواص امت قبل از ورود و دخالت شخص ایشان به ایندست مسائل، با بصیرت و اقدامات انقلابى مانع بروز این قبیل معضلات باشند.

این در حالى است که در این سالهای اخیر هشدارهاى فراوانى مبنى بر نفوذ نرم دشمن از ناحیه معظم ‌له خطاب به مدیران و مسؤولان کشور داده شده است.

و اما اکنون که ملت بزرگ ایران در آستانه آزمون ملی انتخابات قرار دارد، دو ملاحظه اساسى را همواره باید کاندیداهاى محترم ریاست جمهورى و ستادها و رسانه‌هاى وابسته آنان که مدعى صداقت و خدمت و ترجیح مصالح امت بر مصالح شخصی و حزبى و گروهى مى‌باشند، در چارچوب منافع و مصالح ملى مورد توجه قرار بدهند چه آن‌که نافذترین نگاه نظارتى و سنجش رفتارى را توده مردم بر نوع مواضع و عملکرد و سخنان ایشان خواهند داشت: 1.

    رعایت حریم عرصه دفاعى و نظامى کشور که معطوف به اقتدار عزت ملى است و به فضل خدا تاکنون مهم‌ترین عامل امنیت همه‌جانبه کشور و پیشگیرى از تعرضات خصمانه دشمنان قسم‌خورده ملت ایران بوده است.

متانت در گفتار و عدم خدشه به حریم دفاعى و نظامی کشور، کمترین انتظارى است که از کاندیداهاى محترم مى‌رود، چه آن‌که مواردى متأسفانه دیده شد که برخی از کاندیداها مستقیم و یا غیرمستقیم به این حوزه ورود غیرمسئولانه و نامناسبى پیدا کردند که امید داریم تکرار نشود.

2.

    ارزشهاى اعتقادى و ملى و انقلابى بهویژه چارچوبهاى شرعى و قانونى و ارکان اصلى نظام درواقع خطوط قرمزهایى است که همگان باید رعایت نمایند تا چه رسد کسانى که خود را براى صیانت و پاسدارى از آن‌ها در معرض رأى مردم قرار داده‌اند.

نکته قابل تأمل دیگرى که همگان باید مورد عنایت و توجه قرار بدهند این است که شرایط داخلى به‌ویژه مسائل مربوط به انتخابات آنقدر ما را مشغول خود نسازد که باعث شود از مسائل منطقه و جهان اسلام و بهویژه نقشه‌ها و توطئه‌هاى سران استکبار و در رأس آنها آمریکاى جهانخوار و رژیم غاصب صهیونیستی و عوامل منطقهای ‌ایشان غافل بشویم.

آنچه از اخبار به دست می‌آید، گویا رئیس جمهورى آمریکا جناب ترامپ اولین سفر خارجى خود را با اهدافى مرموز و شوم به عربستان سعودى قرار داده است، قطعاً ملاحظاتى در اینخصوص هست که نباید از نظر ملت بزرگ ما و مسؤولان امر بهدور بماند.

صحنه گردان اصلى اسرائیلى‌ها و صهیونیستهایى هستند که از پیشروى‌هاى جبهه مقاومت و ناکامی آنان در گستراندن دامنه آتش فتنه داعش و تکفیر، سخت عصبانى و نسبت به آینده خود نگرانند، آنچه احساس مى‌شود، آمریکا به‌دنبال ایجاد ائتلافى دیگر در مقابله با جبهه مقاومت به‌ویژه ایران اسلامى است؛ تشدید القائات ایران هراسى و شیعه‌هراسى و در نهایت اسلام‌ستیزى، مهم‌ترین هدف شومى است که سیاستهاى منطقه‌اى جبهه استکبار با محوریت آمریکا دنبال مى کند.

که البته تنها راه مأیوس کردن و خنثى‌سازى توطئه‌هاى آنان چنان‌که تجربه تاکنون نشان داده است، اکسیر وحدت جهان اسلام و ملت بزرگ ایران همراه با هوشمندى و مقاومت و مجاهدت است که عزت و اقتدار ایران اسلامى و دیگر ملتهاى مسلمان را به‌دنبال داشته است.

قطعا کمترین انفعال و یا غفلتى باعث پیشروى جبهه استکبار و رسیدن آنان به اهداف شومشان خواهد بود، چنان‌که خداى متعال در آیه 102 سوره نساء مى‌فرماید: « وَدَّ الَّذِینَ کَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَ أَمْتِعَتِکُمْ‌ فَیَمِیلُونَ عَلَیْکُمْ مَیْلَةً واحِدَةً» انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2