لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تجمع آموزشیاران نهضت سواد آموزی مقابل وزارت آموزش و پرورش
منبع خبر:خبرگزاری مهر
آموزشیاران نهضت سواد آموزی مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.
سه شنبه, 19 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرنگار مهر، تعدادی از آموزشیاران نهضت سوادی آموزی در مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کرده‌اند.

آنان نسبت به وضعیت بلاتکلیف خود معترضند.

یکی از آمورشیاران به خبرنگار مهر می‌گوید: وزارت آموزش و پرورش نسبت به تعیین تکلیف و استخدامی ما اقدامی نمی‌کند.

وی ادامه می‌دهد: با وجود مصوبه مجلس برای به کارگیری آموزشیاران نهضت سوادی آموزی وزارت آموزش و پرورش اهمیتی به ما نمی‌دهد.

قاسم احمدی لاشکی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی طرح استخدام آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی بعد از انتخابات ریاست جمهوری خبرداد و گفت: حدود ۳۰ هزار نفر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی از این طریق تعیین تکلیف می‌شوند.

نمایندگان مجلس در مرداد ماه ۹۴ و شهریورماه ۹۵ دو مصوبه برای تعیین تکلیف و بکارگیری نیروهای حق‌التدریسی و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی داشتند.

اخیراً نمایندگان مجدداً بر عملیاتی شدن دو مصوبه یادشده تأکید کردند و در روز ۲۹ فروردین ماه امسال یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با موافقت نمایندگان به تصویب رسید.

بر این اساس در صورت موافقت مجلس با جزئیات این طرح دولت مکلف است حداکثر ظرف مدت یک‌سال کلیه نیروهای حق‌التدریسی مشمول این قانون را و همچنین معلمین حق‌التدریسی و آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی را پس از گذراندن دوره‌های آموزشی بدون نیاز به شرکت در آزمون استخدامی به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآورد.

در این مصوبه جدید مجلس که چند روز قبل اعلام کرد بحث استخدام قطعی آموزش دهندگان مطرح شده است و ماده ۱۷ دولت را موظف کرده افراد با طی دوره آموزشی شش‌ماهه بدون نیاز به شرکت در آزمون استخدام شوند.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2