لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سند 2030: پنجره‌ای برای نفوذ دشمن
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
کانون تربیت اسلامی در بیانیه‌ای سند 2030 را پنجره‌ای برای نفوذ دشمن اعلام کرد.
دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، متن این بیانیه به‌شرح زیر است:«‌این سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود‌ و امضای این سند و اجرای بی‌سروصدای آن قطعاً مجاز نیست‌.

».

مقام معظم رهبری 96.

2.

17سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی، با اسم اختصاری یونسکو وابسته به سازمان ملل متحد‌، متولی برنامه‌های آموزشی، علمی، فرهنگی ظاهرالصلاح در جهان به‌خصوص در کشورهای کمتر توسعه‌یافته است، که اهداف غایی این گونه برنامه‌ها، تأمین طمع‌ورزی‌های استعماری کشورهای قدرتمند و جهت‌دهی تعلیم و تربیت نسل آینده کشورهای کمتر توسعه‌یافته برای پذیرش بدون مقاومت اهداف استکبار جهانی است.

اگر به سابقه این گونه برنامه‌ها در کشورهای پیرامونی به‌خصوص کشورهای اسلامی توجه داشته باشیم، عمق فاجعه این گونه برنامه‌های علمی آموزش نهادهای بین‌المللی به‌ظاهر فرهنگی اما درواقع جاده‌صاف‌کن نظام سلطه جهانی را مشاهده خواهیم کرد‌.

نظام سلطه جهانی به‌تجربه دریافته است که شیوه مناسب و کم‌خطر برای تسلط بر کشورهای مستقل، جنگ سخت نظامی و متحمل شدن هزینه‌های گزاف نیست بلکه از طریق جنگ نرم و تأثیر‌گذاری بر افکار، اندیشه‌ها و عقاید نسل آینده، که عمدتاً در محیط‌های آموزشی مانند مدارس و دانشگاه‌ها مشغول به تحصیلند، می‌تواند در درازمدت و بدون برانگیختن مقاومت آنان برنامه‌های خود را پیش ببرد.

اگرچه یونسکو با عباراتی همچون«جهانی‌سازی»، «صلح جهانی»، «آموزشهای مشترک عمومی»، «دموکراسی»، «تربیت شهروند جهانی» و مشابه اینها، برای تسلط بر اذهان و افکار نسل جوان نسخه می‌نویسد، اما پشت این عبارات فریبنده، اهداف موذیانه‌ای نهفته است و روح حاکم بر برنامه‌های آن به‌خصوص سند 2030 «ایدئولوژی‌زدایی» از تعلیم و تربیت کشورهاست.

برای درک این مهم، کافی است با دقت تاریخچه تشکیل سازمان یونسکو و شکل‌گیری و ارتباطات آن را براساس اسناد و مدارک معتبر ملاحظه کنیم، سازمانی که براساس پروتکل‌های دانشوران صهیون تأسیس می‌شود و توافقنامه همکاری با سازمان بین المللی روتاری فراماسونری منعقد می‌کند، بی‌تردید نمی‌تواند خیرخواه ملل مستقل و به‌خصوص جوامع اسلامی باشد.

خوشبختانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، در این برهه حساس نسبت به یکی دیگر از خطرات جنگ نرم و کودتای خزنده فرهنگی، علمی آموزشی یعنی سند 2030 عکس العمل قاطع نشان دادند و کانون تربیت اسلامی به‌نمایندگی از جامعه فرهیخته فرهنگیان افتخار دارد که از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر غیرقانونی بودن امضاء و اجرای این سند صمیمانه سپاسگزاری کند.

اما سؤال اینجاست که چرا رئیس جمهور فردی را برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌کند که در یکی از بندهای برنامه خود صراحتاً بر «تدوین و تصویب برنامه آموزش و پرورش 2030 جمهوری اسلامی ایران بر اساس تعهد بین المللی کشور» تأکید دارد، و چرا نباید مجلس شورای اسلامی با رأی عدم اعتماد به این فرد، واکنش مناسب و هوشمندانه‌ای نشان دهد؟.

آیا شورای عالی انقلاب فرهنگی که متولی تدوین و تصویب سیاستها و برنامه‌های کلان علمی، آموزشی و فرهنگی کشور است، نباید به‌عنوان چشم بصیر نظام مقدس جمهوری اسلامی به وظایف ذاتی خود در پاسداری از حریم تعلیم و تربیت عمل نماید، تا موجب گلایه رهبر عزیزمان نشود؟آیا صداوسیمای جمهوری اسلامی نباید قبل از هشدار رهبر معظم انقلاب، با برگزاری میزگردهای بصیرت‌افزا با حضور صاحب‌نظران دلسوز تعلیم و تربیت، جامعه را نسبت به خطرات این سند آگاه می‌ساخت؟واقعیت آن است که سند آموزش 2030 از جمله برنامه‌های خزنده‌ای است که هویت علمی، آموزشی و فرهنگی کشورمان را برای مدت 15 سال هدف گرفته است و می‌خواهد برنامه‌های علمی آموزشی وزارت آموزش و پرورش‌، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را تحت تأثیر خود قرار دهد.

کانون تربیت اسلامی، به‌عنو ان مجموعه‌ای از فرهنگیان انقلابی، مجرب و دلسوز و متعهد به مبانی تعلیم و تربیت اسلامی از مدتها قبل با رمزگشایی از اهداف شوم این سند در نشریه رسمی خود به‌نام زمزمه، گامهای مؤثری در خصوص بصیرت‌افزایی جامعه فرهنگیان کشور و علاقمندان به تعلیم و تربیت نسل آینده ایران اسلامی برداشته است و از این پس نیز در راستای رهنمودهای حکیمانه و موضع‌گیری قاطع رهبر معظم انقلاب، در جهت افزایش آگاهی جامعه فرهنگیان، اولیا و مربیان و دانشجویان و دانش‌آموزان گرامی تلاش خواهد کرد.

همچنین کانون آمادگی دارد با اساتید تعلیم و تربیت‌، ارباب جراید، رسانه‌ها و به‌خصوص صداوسیما جهت افزایش آگاهی‌های عمومی در خصوص سند 2030 همچون گذشته همکاری کند، باشد که این اقدام اساسی مورد رضایت حضرت ولی عصر(عج) و خشنودی نایب برحقش ولی امر مسلمین قرار گیرد.

کانون تربیت اسلامیاردیبهشت ماه 96انتهای پیام/*.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2