لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مسئولان فردای قیامت باید پاسخگوی خون شهیدان باشند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان کشور گفت: کسانی که در کشور ما مسئولیتی به‌عهده می‌گیرند، فردای قیامت باید پاسخگوی خون شهیدان باشند تا منابع مادی معنوی فرصت‌های کشور را به‌راحتی از دست نداده باشند.
دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان کشور در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع اعضای قرارگاه‌های دانش‌آموزی اظهار داشت: کسانی که در کشور ما مسئولیتی به‌عهده می‌گیرند، فردای قیامت باید پاسخگوی خون شهیدان باشند که منابع مادی معنوی فرصت‌های کشور را به‌راحتی از دست نداده باشند؛ باید پاسخگوی این باشند که آیا مراقب بودند چیزی از حکومت علوی امام عصر(عج) آسیب ندیده باشد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای انجمن‌های اسلامی سراسر کشور به شما لقب افسران جنگ نرم دادند و مأموریت ما را در دو کلمه با عنوان خودسازی و دیگرسازی بیان کردند؛ در نتیجه مأموریت دانش‌آموزان انجمن اسلامی، خودسازی و دیگرسازی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری تصریح کرد: حق خود را شناختن و خودسازی فردی؛ یعنی اینکه درک کنیم ما انسانیم، مسئولیم، امتداد داریم، قیامت داریم و برای هدف‌های بزرگ خلق شده‌ایم و خالق حکیم ما در مقابل آنچه به ما عنایت کرده است، از ما توقع دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه بیان داشت: اگر انسان به وظایف خود در مقابل دیگران و کسانی که بر ما حق دارند آشنا شود و آنها را رعایت کند؛ یعنی همان خودسازی فردی، و اگر از جوانی یک فرد نگاه اخلاق و معاشرت‌های خود را برنامه‌ریزی کند، در یک حیات طیبه الهی قرار می‌گیرد.

وی افزود: وقتی انسان در نور توحید و معرفت زندگی می‌کند، در یک زندگی بهشتی است.

وقتی که انسان به آن درجه از اخلاص برسد که در تمام جمال عالم هستی خداوند را می‌بیند؛ یعنی در زندگی بهشتی قرار دارد.

انسانی که از این موارد محروم است در جهنم است، انسانی که حاضر می‌شود یک معاشرت مخربی داشته باشد، انسانی که حاضر می‌شود در غیبت و تهمت و بردن آبروی دیگران شریک شود و انسانی که در پی هوا و هوس‌های نفسانی است، در واقع زندگی را برای خودش تلخ و جهمنی کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری یاد آور شد: یادمان باشد که ما متعلق به خودمان نیستیم و آن که خالق ما است، آن کسی که ما را از هیچ آفریده است، انتظار دارد که ما با او هماهنگ شویم که اگر این اتفاق بیفتد، دیگر انسان هر چیزی را نمی‌بیند و هر چیزی را ‌ و هرکاری را انجام نمی‌دهد.

این همان مصداق خودسازی است و مسئله دیگر که همان دگرسازی است، با داشتن همین ویژگی‌ها امکان‌پذیر است.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان کشور خاطرنشان کرد: کسانی که در کشور ما مسئولیتی به‌عهده می‌گیرند فردای قیامت باید پاسخگوی خون این شهیدان باشند که منابع مادی معنوی فرصت‌های کشور را  به‌راحتی ازدست نداده باشند، باید پاسخگوی این باشند که آیا مراقب بودند چیزی از حکومت علوی امام عصر آسیب ندیده باشد.

وی متذکر شد: بهترین فرصت در اختیار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان است برای خودسازی و دیگرسازی که در سنگر شهدا قرار گرفته‌ایم.

هر انجمن اسلامی سنگر شهداست؛ چرا که انجمن‌های اسلامی یکی از اولین نهادهای تأسیس‌شده اوایل انقلاب است و تمام این 36 هزار شهید دانش‌آموز دست‌پرورده‌های همین نهاد هستند و باید شما قدر خودتان را بدانید.

انتهای پیام/*.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2