لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بدهکاران بانک سرمایه بانفوذند/حاشیه سود فرهنگیان را زیاد می‌کنیم
منبع خبر:خبرگزاری مهر
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بدهکاران بانک سرمایه بانفوذند و می‌خواهند اموال بی‌ارزش خود را به جای بدهیشان تهاتر کنند.
دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی نیکدل در نشست خبری که در ساختمان صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد گفت: یک ریال از هشت هزار میلیارد تومان مستقیما مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان نیست و تمام وجوه مربوط به بانک است.

اگر بازگردد به بانک سرمایه واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از تخلفات در دولت فعلی نبوده است، افزود: ممکن است سوءمدیریت در صندوق ذخیره فرهنگیان پیش آمده باشد که این موضوع در بنگاه‌های اقتصادی بزرگ رخ می‌دهد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: بدهکاران بانک سرمایه کسانی هستند که دارایی زیادی دارند که می‌توانند با نقد کردن آنان بدهی خود را بازگردانند.

مشکل اصلی ما این است که عدد کلان را آدم‌های با نفوذ بدهکار هستند.

نیکدل بیان کرد: در صندوق ذخیره فرهنگیان برخی از موارد سر مدیر کلاه گذاشته شده است یا با نهادی قردادای منعقد کرده‌ایم و اجرا نشده و پول ما در دست نهاد مانده است.

سال ۹۳ و ۹۴ از شرکت‌های سرمایه‌گذاری فرهنگیان درقالب قرداد خرید صادراتی کلاهبرداری شده که آقایان بازداشت شدند و ما نیز از آنان شکایت کرده‌ایم.

به گونه‌ای سر ما را کلاه گذاشته‌اند.

وی دربارهٔ تغییر مدیرعامل بانک سرمایه نیز گفت: گزارشاتی از تخلفات ایشان بود که ادامه حضورش در بانک سرمایه به صلاح نبوده است.

همچنین وزیر آموزش و پرورش را برای این تغییر تهدید به استیضاح کردند و به او فشار آوردند تا خانی را تغییر ندهد.

وی در واکنش به این موضوع که گفته شده این جابه‌جایی‌ها کارگروه تحقیق و تفحض را دچار مشکل کرده، بیان کرد: کارگروه تحقیق و تفحص در بانک سرمایه مستقر نشده بود و هنگامی که آقای خانی تغییر کرد همزمان یک نماینده از این کارگروه در بانک مستقر شد.

میرعامل صندوق فرهنگیان بیان کرد: عدد کلان را آدم‌های بانفوذ از بانک سرمایه برده‌اند.

فردی که ۸۰۰ میلیارد تومان از بانک ما وام گرفته است این فرد از بانک‌های مختلف نیز وام‌های کلان گرفته است و این فرد بانفوذ و ویژه‌ای است که می‌تواند این تعداد وام با رقم بالا بگیرد.

در حال حاضر نیز مدیرعامل بانک سرمایه را تحت فشار قرار داده‌اند تا بدهی خود را با اموال خود پاس کنند.

اموالی که بر زمین مانده و ارزشی ندارد.

می‌خواهند یک جوجه رنگ کنند و جای مرغابی بدهند.

وی تأکید کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان نباید دست مایه اهداف سیاسی قرار گیرد و ما به دنبال این هستیم تا حاشیه سود فرهنگیان را در صندوق افزایش دهیم.

نیکدل یادآور شد: یک ریال هم صندوق ذخیره فرهنگیان از فساد مالی هشت هزار میلیاردی متضرر نشده است ولی اگر ارزش سهام بانک سرمایه پایین بیاید ما متضرر می‌شویم.

وی گفت: مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان بازداشت شد و شنیده می‌شود با وثیقه ۵ میلیاردی آزاد شده است.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2