لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

وقتی وزیر دولت وارداتچی شده، از دیگران چه انتظاری هست/بازار پوشاک بی‌حساب‌وکتاب شده
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
یک تولیدکننده پوشاک با بیان اینکه بازار پوشاک کشور امروز خیلی بی حساب و کتاب شده و هرکس به دنبال منافع خود است، گفت: دولتیان وقتی خودشان به نوعی واردکننده شده‌اند دیگر چه توقعی از سایرین باید داشت.
یکشنبه, 17 ارديبهشت 1396

نورالله محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه تا دو ماه گذشته هیچ ضابطه‌ای برای صدور مجوز واردات پوشاک وجود نداشت، اظهار داشت:  هرکس که کارت بازرگانی داشت به راحتی می‌توانست هر میزان پوشاک را وارد کشور کند، ظاهراً دولت برای جلوگیری از این موضوع دستورالعمل واردات پوشاک را به سازمان توسعه تجارت ابلاغ کرد.

وی با بیان اینکه براساس این دستورالعمل که 14 اسفندماه سال گذشته ابلاغ شده فقط دارندگان گواهی فعالیت نمایندگی شرکت‌های خارجی امکان واردات دارند، افزود: هنوز این دستورالعمل به صورت کامل اجرایی نشده و واردکنندگان مانند گذشته به راحتی کالاهای خود را وارد می‌کنند.

نکته قابل توجه اینجاست اگر این بخشنامه به صورت کامل اجرا شود هم آثار خود را در دو سال آینده در بازار نشان خواهد داد.

این تولیدکننده با انتقاد از اینکه مشکل امروز صنعت پوشاک کشور فقط واردات رسمی نیست، گفت: متأسفانه حجم زیادی از پوشاک موجود در بازار به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که دولت در این ارتباط هیچ اقدامی را انجام نمی‌دهد به نحوی که هر روز کالاهای قاچاق در بازار به وفور فروخته می‌شوند.

محمدی با اعلام اینکه براساس تعرفه 55 درصدی پوشاک واردکنندگان برای هر کیلو 30 تا 35 هزار تومان هزینه گمرکی پرداخت می کنند، افزود: اما قاچاقچیان از ترکیه 12 هزار تومان و از چین 15 هزار تومان بابت هر کیلو پوشاک هزینه پرداخت می کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات پوشاک هجوم قاچاق آنهم با یک برگه سبز است، تصریح کرد: دولتمردان وقتی خودشان به نوعی واردکننده شده‌اند دیگر چه توقعی از سایرین باید داشت.

بازار پوشاک کشور امروز خیلی بی حساب و کتاب شده است و هرکس به دنبال منافع خود است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2