لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فرصت انتخاب رشته دکتری 96 تمدید شد
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مشاور عالی سازمان سنجش از تمدید فرصت انتخاب رشته آزمون دکتری سال 96 خبرداد.
شنبه, 16 ارديبهشت 1396

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم از تمدید فرصت انتخاب رشته آزمون دکتری سال 96 خبر داد و اظهار کرد: مهلت انتخاب رشته تا ساعت 24 روز شنبه 16 اردیبهشت تمدید می‌شود و داوطبان تا این تاریخ برای انتخاب رشته فرصت دارند.

وی افزود: تا صبح امروز از تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته 98 هزار و 878 نفر یعنی 49.

5 درصد افراد اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند و داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه‌ها به جز دانشگاه آزاد باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و براساس ضوابط اعلام شده اقدام کنند.

پذیرش دانشجو در دوره دکتری نیز به دو روش آموزشی- پژوهشی و پژوهش‌محور است که در شیوه آموزشی- پژوهشی، 50 درصد سهم آزمون متمرکز، 20 درصد سهم سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و 30 درصد سهم مصاحبه علمی و سنجش عملی است.

توکلی ادامه داد: در روش پژوهش محور سهم آزمون متمرکز 30 درصد، سهم سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد، سهم مصاحبه علمی و سنجش عملی و سهم تهیه طرح‌واره 20 درصد است.

داوطلبان باید مطابق زمانبندی که در اواخر اردیبهشت ماه برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی اعلام می‌شود، مدارک و مستندات مورد نیاز را تهیه و در زمان مقرر پس از مراجعه به سایت دانشگاه‌های مربوطه پس از کسب اطلاعات لازم مراجعه کنند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2