لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

شعار می‌دهند اقتصاد مقاومتی، آن وقت دولت روحانی به وزیرش مجوز نابودی پوشاک ایرانی می‌دهد
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
یک تولیدکننده پوشاک با اعلام اینکه وزیر صنعت باید پاسخ دهد که چرا در دوران وزارت او حجم واردات پوشاک به صورت قانونی و غیرقانونی افزایش پیدا کرده است، گفت: امروز کارد به استخوان تولیدکننده داخلی رسیده ولی وزیر هم واردات چی شده است.
شنبه, 16 ارديبهشت 1396

محمدعلی میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با گلایه از اینکه عدم نظارت ها باعث شده که امروز صنعت پوشاک کشور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کند، اظهار داشت: قرار بود براساس دستورالعمل واردات پوشاک فقط نمایندگی‌های رسمی اقدام به واردات کنند اما متأسفانه با وجود اینکه وزارت صنعت مدعی حمایت از تولیدکننده داخلی است به راحتی مجوزها و گواهی های فعالیت صادر و حضور واردکنندگان در سطح بازار افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر از برندهای موجود در بازار استعلام گرفته شود مشاهده می‌کنیم که هیچ کدام تأییدیه نمایندگی رسمی را ندارند، افزود: در شرایطی که کسی نمایندگی رسمی را نگرفته چرا به راحتی مجوز شهرداری، وزارت ارشاد، حتی مرکز امور اصناف و اتحادیه پوشاک صادر می‌شود و برندهای خارجی از جمله ترک براحتی در بازار ایران حضور پیدا کرده و به فروش محصولات خود می‌پردازند.

این تولید کننده پوشاک تصریح کرد: مگر نه اینکه ممنوعیت واردات پوشاک از طریق غیرنمایندگی‌ها تصمیم گیری شده است، چرا برند ترکی ال‌سی و ال‌کی‌کی به راحتی در مراکز تجاری بزرگ آن هم با وسعت زیاد هر روز افزایش پیدا کرده و در بازار هشتاد میلیونی کشور مانور می‌دهد.

میرزایی با تأکید براینکه امروز کارد به استخوان تولیدکننده داخلی رسیده است، گفت: تغییر فضای فروش امروز یک انهدام جدی برای تولیدکننده داخلی به شمار می‌آید.

واردکنندگان که به طرق مختلف اجناس خود را وارد ایران کرده اند در پاساژهای بزرگ تحت قالب برند به فروش محصول می‌پردازند.

در این شرایط تولیدکنندگانی که در کنار این مراکز فروش قرار دارند مجبورند تعطیل کرده و یا به کار دیگری مشغول باشند.

وی تصریح کرد: بنده خودم شاهدم اگر تولیدکننده داخلی بخواهد در این مراکز فروش بزرگ حضور داشته باشد اصلا اجازه این کار داده نمی‌شود امروز اگر کسی در ایران به تولید پوشاک می‌پردازد آدم باغیرتی است و می‌خواهد برند داخلی را حفظ کند.

این عضو انجمن پوشاک با طرح این پرسش که چرا آقای نعمت‌زاده در دوران وزارت شما مجوز فروش پوشاک و افزایش فروشگاه های بزرگ صادر شده است، اظهار داشت: مرکز امور اصناف به استناد چه آماری به این برندها که تقلبی بوده و در آنها کالای قاچاق به فروش می‌رسد، مجوز فعالیت می‌دهد.

میرزایی با اعلام اینکه خوشبختانه در روزهای اخیر صنعت پوشاک با خبر وزیر وارداتچی نیز روبرو شده است، گفت: قرار بود در سال تولید ملی حمایت از تولیدکننده داخلی صورت گیرد اما شواهد بازار و تصمیم‌گیری‌ها نشان می‌دهد تمام قوانین برضد تولید است نه آنکه حمایت کننده باشند.

وی با اعلام اینکه تولیدکنندگان داخلی امروز برای احقاق حقوق خود تمام تلاش خود را انجام خواهند داد گفت: امروز دیگر نمی توانیم شاهد حضور واردکننده‌های مختلف در سطح بازار باشیم.

دستمان به هرجا برسد اقدام می‌کنیم تا شاید به نتیجه مناسبی دست پیدا کنیم در این زمینه پیگیر اجرای دستورالعمل واردات پوشاک نیز هستیم تا از این طریق واردات ضابطه مند شده و تاحدودی مانع گسترش کالاهای قاچاق به کشور شویم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2