لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

وزیر باید دردآشنای معلمان باشد/شأن تعلیم و تربیت جایگاه فعالیت اقتصادی نیست
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
یک کارشناس آموزش‌وپرورش گفت: فعالیت اقتصادی وزرا در دولت معمول شده است و اگر وزیر آموزش وپرورش نیز به فعالیت اقتصادی مشغول شود هیچگاه متوجه نمی‌شود که یک معلم چه دردی می‌کشد.
شنبه, 16 ارديبهشت 1396

محسن تقی آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با فعالیت اقتصادی برخی وزرا اظهار کرد: در دولت وزرای دیگری داریم که نسبت به وزیر آموزش‌وپرورش در تعداد بیشتری از شرکت‌ها به عنوان رئیس هیئت مدیره فعالیت می‌کنند و به نوعی در این دولت معمول شده است در حالیکه به صلاح نیست یک وزیر به کار دیگری به جز وزارت مشغول باشد.

وی افزود: شأن تعلیم و تربیت اجازه نمی‌دهد وزیر مشغول به کارهای اقتصادی باشد.

انتظار می‌رود وزیر آموزش‌وپرورش که یک چهره آموزشی و دانشگاهی است کار اقتصادی و تجاری نکند چرا که اگر به فعالیت اقتصادی مشغول شود هیچگاه متوجه نمی‌شود که یک معلم چه دردی می‌کشد.

تقی آبادی با اشاره به اینکه وزیر آموزش‌وپرورش باید از میان فرهنگیان باشد، گفت: اگر وزیر قبل از ورود به وزارتخانه در فعالیت اقتصادی مشغول بود بهتر بود پس از تصدی پست وزارت، فعالیت اقتصادی راکنار می‌گذاشت.

به گزارش تسنیم، اخیراً فعالیت اقتصادی وزیر آموزش‌وپرورش در یک شرکت وارادات پوشاک خبرساز شده و این سوال مطرح است آیا یک شخصیت دولتی آن‌هم در جایگاه وزیر، می‌تواند عضو هیئت مدیره یک شرکت خصوصی باشد؟انتهای پیام.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2