لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

معلمان به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند
منبع خبر:خبرگزاری مهر
قائم مقام ستاد بزرگداشت مقام معلم ضمن اعلام برنامه‌های هفتهٔ معلم گفت: وزیر آموزش و پرورش خبرهای خوشی را درارتباط با پرداخت مطالبات فرهنگیان در هفته معلم دارد.
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار چهاربند در نشست خبری که به مناسبت بزرگداشت مقام معلم برگزار شد گفت: اگر سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش را مطالعه کنید وزن معلم در تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت برجسته است.

۳۵ راهکار و سه هدف اصلی در ارتباط با معلمان دارد و نظام تعلیم و تربیت، مساوی با معلم است.

وی با بیان اینکه تکریم مقام معلم به این مفهوم است که بتوانیم بین حق و تکلیف توازن برقرار شود، افزود: تکریم به این معنا نیست با برگزاری چند جشن مسئله تمام شود.

حاکمیت، جامعه، خانواده و رسانه آنچه در قبال معلم به عنوان تکلیف دارند را در طول سال انجام دهند.

مفهموم بزرگداشت این است که نهادهای مختلف نسبت به وظیفه و تکلیفی که در قبال معلم دارند عمل کنند.

قائم مقام وزیر در ستاد بزرگداشت معلم گفت: برنامه‌های هفته معلم را به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم و اختیارات را به استان‌ها داده‌ایم.

در هر استانی یک ستاد بزرگداشت مقام معلم ایجاد شده مه تعداد ۱۰۰ هزار مدرسه نیز برنامه‌های منجسمی را برگزار خواهند کرد.

چهاربند همچنین گفت: هفته معلم با سالروز شهادت استاد مطهری آغاز می‌شود.

روز سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه با نام ولایت مداری و سلوک مطهری، روز ۱۳ اردیبهشت با عنوان معلم و تکریم اجتماعی، روز ۱۴ اردیبهشت با نام معلم و پیشکسوت تعلیم و تربیت، روز ۱۵ اردیبهشت با عنوان معلم توسعه اجتماعی و انسجام ملی، روز ۱۶ اردیبهشت با نام معلم مسئولیت پذیری و هدایت انقلابی، ۱۷ اردیبهشت با عنوان معلم مرجعیت تربیتی و مولد سرمایه اجتماعی و روز ۱۸ اردیبهشت ماه با نام معلم و تکریم سازمانی نامگذاری شده است.

وی یادآور شد:تعداد ۷۵۰ هزار معلم بازنشسته در سراسر کشور داریم که گنجینه ارزشمندی هستند که باید از تجربیات آنان استفاده کنیم و قدر آنان را بدانیم.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: دیدار با مقام معظم رهبری، دیدار با رئیس جمهور، دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی، دیدار با خانواده شهید مطهری و تجدید بیعت با آرمان‌های امام خمینی (ره) در مرقد امام از دیگر برنامه‌های هفته معلم است.

چهاربند یادآور شد: در طول چند روز آینده مطالبات فرهنگیان اخباری خوبی به سمع و نظر معلمان خواهد رسید.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2