لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

رضایت شغلی معلمان از مهم‌ترین شاخص‌های موفقیت آموزش و پرورش است
منبع خبر:خبرگزاری مهر
وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در اردیبهشت سال ۹۶ پیامی صادر کرد.
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرگزاری مهر، متن کامل پیام دکتر فخرالدین دانش آشتیانی به شرح زیر است:«به نام‌آن یگانه علیم»«بهار» که به میانه می‌رسد، در اُردیبهشتی‌ترین روزهای سال، نمادین روزی در تقویم یادها و خاطره‌ها نقش می‌بندد که مزیّن به زیور علم و زینت معلّم است.

بار دیگر «دوازدهم اردیبهشت» با تمام آرایه‌های بهشتی از راه می‌رسد و صحیفه سبز معرفت با نسیم نور ورق می‌خورد.

از آنجا که تمام ایرانیان در هر جای و جایگاهی، دانش و بینش خود را وامدار تلاش معلمان و مربیان می‌دانند، در چنین ایّامی به پاس مساعی این قشر فهیم و فرهیخته به پا می‌خیزند و آیین پاسداشت معلّم و معلّمی را به پا می‌دارند.

درگرامیداشت هفته معلم که مزین به نام «علّامه شهید، مرتضی مطهری» (ره) است، باید این توجه مجدد را معنا بخشیم و از خِردورزی، آزاداندیشی، دانش‌پژوهی و دین مداری او به عنوان یک «معلّمِ مصلح» بیاموزیم و بیاموزانیم.

به یقین جامعه کنونی ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند «تسرّی خِرَد» و «تسلّط اخلاق» است؛ و بی گمان این مهّم زمانی تحقق می‌یابد که همگان برای ساحت ارزشمند تعلیم و تربیت و جایگاه ارجمند معلّم و مربی، فراتر از آیین‌ها و عادات رسمی، شأن و منزلت قائل شده، مسیری را طی کنند که مقوله خطیر آموزش و پرورش به «گفتمان ملّی» تبدیل شود.

اینجانب بر این باورم که تعالی و توسعه آموزش و پرورش جز در سایه مساعی همه‌جانبه مردم و حاکمیت و تقسیم کار ملّی محقق نخواهد شد و انگیزه‌مندی و رضایت شغلی معلمان که دولت تدبیر و امید مجدّانه به دنبال تحقق آن بوده و هست، از مهم‌ترین شاخص‌های موفقیت و پیشرفت آموزش و پرورش است.

درپایان ضمن قدردانی از زحمات وتلاش‌های شما فرهنگیان عزیز و تبریک این ایام فرخنده، امیدوارم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است، در سایه سار همدلی، همزبانی و همیاری عموم هموطنان عزیز، به ویژه شما آموزگاران، دبیران، مربیان و مدیران ساعی و صبور و نیز حضور سازنده‌تان در تمامی عرصه‌ها، به ویژه در عرصه سرنوشت‌ساز «انتخابات ۲۹ اردیبهشت»، بار دیگر شاهد تبلور بلوغ سیاسی و تجلّی نبوغ اجتماعی ایرانیان همیشه سربلند درتعمیق و توسعه عنصر حیات بخش و سعادت آفرین «مردم سالاری دینی» باشیم.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2