لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خدمات حمایتی و مددکاری ویژه دانش‌آموزان/نظام مراقبت از آسیب‌های اجتماعی در مدارس کشور
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان با هدف مهار زمینه‌ آسیب‌های اجتماعی در 6 استان کشور در حال اجراست و از سال تحصیلی آینده به 32 استان کشور تسری می‌یابد.
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سند ائتلاف ملی نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان (نماد)  به منظور توجه سازمان یافته به سرنوشت کودکان و نوجوانان کشور از طریق مشارکت در طراحی و استقرار نظام جامع مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان در مدرسه رونمایی شد.

این سند به دنبال مهار زمینه‌های آسیب‌های اجتماعی در سه فضای مدرسه، خانواده و محله با تاکید بر مدرسه به عنوان جدی‌ترین فضای اجتماعی کودکان و نوجوانان است.

نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان مجموعه‌ای از خدمات و برنامه‌ها شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایت‌های روانی اجتماعی به منظور مراقبت دانش‌آموزان در برابر رفتارهای پرخطر، آسیب‌های اجتماعی و جرائم از طریق مداخله به موقع و مؤثر است.

نادر منصور کیایی - مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش در رابطه با طرح نماد اظهار کرد: تامین و ارتقای مراقبت‌های اجتماعی از دانش‌آموزان در مدارس با رویکرد توانمندسازی مدرسه هدف کلی طرح نماد است.

وی افزود: استقرار نظام جامع مراقبت اجتماعی برای دانش‌آموزان از طریق مشارکت بین بخشی بر مدل بومی و سبک زندگی اسلامی ایرانی، گسترش آموزش‌های رشدمدار در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر، آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری، ایجاد نظام شناسایی دانش‌آموزان آسیب‌پذیر و آسیب دیده و طراحی و توسعه مداخلات موثر حمایتی و توانمندسازی برای دانش‌آموزان بخش دیگری از اهداف این طرح است.

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ در اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان تا کنون موفق شده‌ایم بخش‌های آموزش و غربالگری را اجرا کنیم و قرار است وارد مرحله مداخلات و ارائه خدمات حمایتی به دانش‌آموزان شویم.

وی افزود: نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان در 6 استان کشور در حال اجراست چرا که در این استان‌ها زیرساخت‌های لازم فراهم بود برهمین اساس و با توافق دستگاه‌های عضو طرح، به منظور تسهیل در اجرای پروژه نماد تصمیم گرفته شد این طرح از استان‌هایی آغاز شود که زیرساخت‌های لازم را دارند.

منصور کیایی بیان کرد: این پروژه تا پایان سال تحصیلی جاری در 6 استان کشور، 12 شهر و 72 مدرسه اجرا می‌شود و از مهر 96 این طرح به 32 استان کشور تسری می‌یابد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2