لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

انتخاب رشته تحصیلی توسط دانش‌آموزان باید آگاهانه و آزادانه صورت گیرد
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
در نشست کمیته هدایت تحصیلی ناحیه یک و دو آموزش‌وپرورش شهرری بر مباحثی همچون ضرورت آگاهی بخشی به خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای انتخاب رشته صحیح و انتخاب آگاهانه و آزادانه تاکید شد.
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسدنژاد مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه دو شهرری در اولین نشست کمیته هدایت تحصیلی اظهار کرد:‌تمام عوامل نقش آفرین در هدایت تحصیلی- شغلی دانش‌آموزان از جمله معلم، مدیر، مشاور، والدین، دانش‌آموز و عوامل ستادی باید وظایف خود را به طور دقیق انجام دهند تا نتیجه فرآیند هدایت تحصیلی به طراحی مسیر زندگی تحصیلی-شغلی دانش‌آموزان با انتخابی آگاهانه و آزادانه منجر شود.

وی افزود: هدایت تحصیلی ــ شغلی دقیق و صحیح می‌تواند دانش‌آموز را در مسیری قرار دهد که در رشته تحصیلی مورد علاقه و منطبق بر استعدادهایش، علم آموزی کند و در شغل همسو با مدرک و توانایی‌های علمی و مهارتی‌اش مشغول به کار شود و از یک شاخه به شاخه دیگر پریدن‌های تحصیلی و شغلی که موجب هدر رفت بخش بزرگی از منابع مالی افراد و کشور می‌شود، ممانعت شود.

به گزارش تسنیم، بهروز نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری نیز در نشست کمیته هدایت تحصیلی با اشاره به این که موضوع هدایت تحصیلی دانش‌آموزان از کلیدی‌ترین کارها و امور اساسی در آینده شغلی دانش‌آموزان است، گفت: هدایت تحصیلی برای تسهیل فرآیند مسیریابی شغلی و تحصیلی دانش‌آموزان بسیار مهم است و از مدیران، مشاورین و معلمان انتظار می‌رود با برگزاری جلساتی، آگاهی اولیا و دانش‌آموزان را در این زمینه افزایش دهند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری با تاکید بر این که انتخاب رشته موضوع بسیار حساسی است و روی سایر انتخاب‌های فرد در آینده تاثیر می‌گذارد، افزود: ما به عنوان کانون‌های تاثیرگذار باید در این راه دانش‌آموزان را یاری کنیم و توانایی دانش‌آموزان را به آنها بشناسانیم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2