لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

«تمام قد برای معلم برپا» در مدارس کشور برگزار می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از اجرای دومین دوره طرح تکریم مقام معلم با عنوان «تمام قد برای معلم، برپا»، در هفته بزرگداشت مقام معلم خبر داد.
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حامد علامتی در نشست خبری اظهار کرد: در راستای تکریم و احترام به معلمان، مراسم گرامیداشت مقام معلم، توسط دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با حضور معلمان و مسئولین مدرسه، همزمان با اعیاد شعبانیه و در هفته معلم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این طرح گفت: جریان‌سازی و فعال‌سازی انجمن‌های اسلامی در مدارس کشور در هفته گرامیداشت مقام معلم، یادآوری و بازخوانی حقوق معلمان، تکریم و تعظیم مقام علم و معلم در بین دانش‌آموزان، پیشرو بودن دانش آموزان انجمن اسلامی در تکریم مقام معلم ، ارتقاء سطح انگیزه، نگرش و اهتمام نوجوان نسبت به سبک زندگی اسلامی (اخلاق، آداب معاشرت، تکریم معلمان در مدارس)از جمله اهداف این طرح است.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با تأکید بر اینکه طرح تکریم معلمان در دو بخش متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود، افزود: تلاش شده که برگزاری مراسم بطور مستقیم و توسط دانش آموزان سراسر کشور در شأن معلمان و کادر آموزشی و مربیان قرارگاه انجام شود.

وی درباره برنامه‌های تکریم از معلمان که توسط دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی برگزار می‌شود، گفت: فضاسازی کلاس‌های درس و راهروهای مدارس برای بیان جملات ادیبان و بزرگان درباره مقام معلم، تزئین میز معلم، تشکیل گروه‌های سرود دانش آموزی از جمله برنامه‌های این طرح است همچنین طرح سراسری ساخت دفتر خاطرات صورتی، استفاده از مهارت‌های هنری و دستی در تولید هدیه روز معلم توسط دانش‌آموزان دختر برنامه‌های دیگر طرح تکریم مقام معلم است که در هفته معلم اجرا می‌شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان عنوان کرد: هفته معلم یک فرصت استثنائی برای آشنایی با شخصیت و آثار استاد فرزانه شهید مطهری است لذا برنامه‌ریزی و برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و مطالعاتی با این موضوع در دستور کار انجمن‌های اسلامی دانش آموزان قرار گرفته است که ازجمله آن می‌توان به معرفی شخصیت و آثار شهید مطهری در قالب جلسات سخنرانی یا تولید محصولات فرهنگی از قبیل نشریه، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب از منتخب آثار شهید مطهری، تشکیل حلقه‌های مطالعاتی با محوریت آثار استاد مطهری اشاره کرد.

وی با اشاره به بخش ویژه این طرح باعنوان گرامیداشت مقام معلمان شهید گفت: یکی از رویکردهای برنامه برپا در سال جاری، گرامیداشت مقام و جایگاه معلمان شهید خواهد بود.

به همین منظور اختصاص بخشی از سین برنامه تقدیر از معلمان و هیئت انصارالمهدی (ع) به این منظور، مورد تاکید است.

در این راستا دعوت از خانواده معظم شهدای معلم در مراسم و تقدیر، شناسایی معلمان شهید توسط دانش‌آموزان با اولویت شهدای معلم همان مدرسه و سپس معلمان شهید شهر یا استان خود، جمع‌آوری زندگینامه، وصیتنامه، خاطرات و سایر مستندات مربوط به معلمان شهید و ارائه آن به سایر دانش‌آموزان در قالب محصولات مختلف از قبیل کلیپ، نشریه، جلسه سخنرانی وتهیه تابلویی از عکس معلم یا معلمان شهید و نصب آن در مدرسه از جمله برنامه‌های هفته معلم است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2