لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ادعای وزیر آموزش‌وپرورش: تخلفات بانک سرمایه مربوط به دولت قبل است
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
وزیر آموزش و پرورش گفت: در بانک سرمایه وام‌های بی‌ضابطه پرداخت می‌شد که این تخلفات از سال 87 بود و با ورود وزارت اطلاعات در این دولت متوجه تخلفات شدیم و با طی مراحل قانونی مدیرعامل بانک سرمایه را عوض کردیم.
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فخرالدین دانش آشتیانی در نخستین نشست خبری با رسانه‌ها درخصوص وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: مدیرعامل صندوق را تغییر و هیئت مدیره را جایگزین کردیم.

تک تک شرکت‌های صندوق بررسی شدند و افرادی که صلاحیت نداشتند تغییر کردند و نگاه تصدی‌گری به صندوق را تغییر داده و به سمت مدیریت سرمایه می‌رویم که سودآوری بیشتری دارد.

وی افزود: در بانک سرمایه وام‌های بی‌ضابطه پرداخت می‌شد که این تخلفات از سال 87 بود و با ورود وزارت اطلاعات در این دولت متوجه تخلفات شدیم و با طی مراحل قانونی مدیرعامل بانک سرمایه را عوض کردیم و بنده تحت فشار بودم که وی تغییر نکند اما بررسی کردیم که در زمان این شخص تخلفاتی در بانک سرمایه صورت گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در تراز سود و زیان صندوق ذخیره که منتشر شد حدود 250 میلیارد تومان سود داشتیم که بین سهامداران یعنی فرهنگیان توزیع شد اگر چه معتقدیم این رقم زیاد نیست و پتانسیل سودآوری صندوق بیشتر است به فرهنگیان می‌گوییم که جای نگرانی نیست و برای سرمایه‌های آنها مشکلی ایجاد نشده است.

دانش آشتیانی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده است تا سهم خود را به صندوق ذخیره که در برنامه پنجم حذف شده بود پرداخت کند.

وی در رابطه با برنامه‌های آینده عنوان کرد: توسعه پیش دبستانی, عدالت آموزشی و افزایش سهم مشارکت زنان در آموزش و پرورش, گشودن درب‌های وزارتخانه به روی اندیشمندان, صاحب‌نظران و معلمان و در کوتاه مدت کمیته اجرای سند تحول, تامین نیروی انسانی برای آینده آموزش و پرورش, سازمان نظام معلمی و کمیته اقتصاد آموزش و پرورش و تعریف برنامه‌های جدید چون اعتبارات دولتی پاسخگو نیست.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با معیشت فرهنگیان، عنوان کرد: کارگروهی را برای بررسی این موضوع تعیین کرده و بیش از 10 هزار میلیارد تومان از مطالبات معلمان را پرداخت کردیم.

با توجه به حجم زیادی که در سال 95 بابت معوقات پرداخت کردیم باقیمانده به سال 96 افتاد که پرداخت پاداش پایان خدمت تمام فرهنگیان بازنشسته سال 95 را از این هفته آغاز کردیم.

دانش آشتیانی با اشاره به حکمی در برنامه ششم توسعه برای اصلاح نظام حقوقی معلمان در رابطه با بیمه تکمیلی معلمان، بیان کرد: تمام بدهی‌های خود را پرداخت کرده‌ایم و جلساتی را با چند شرکت بیمه‌ای انجام داده‌ایم و در اردیبهشت ماه مسئله بیمه تکمیلی معلمان بسته می‌شود همچنین در سال 95 اسکان فرهنگیان در ایام عید را بررسی کردیم و تلاش شد با تزریق اعتبار کیفیت آن را افزایش دهیم و تلاش کردیم تمام برنامه‌هایی که در راهبردهای کوتاه مدت به مجلس ارائه کردیم, عملیاتی کنیم.

وی در رابطه با رقم تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان، عنوان کرد: علت اینکه رقمی را اعلام نمی‌کنیم به این دلیل است که هنوز قطعی نشده است و به کمیته تحقیق و تفحص قول داده‌ایم تا رقم را اعلام نکنیم.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با مباحثی درخصوص کشف کالای قاچاق در منزل یکی از وزرا و صحبت‌هایی مبنی بر اینکه این کالا مربوط به وی است, افزود: دغدغه من آموزش و پرورش است و نمی‌خواهم درگیر حاشیه‌ها شوم و زمانی که قطاری رو به حرکت است به او سنگ می‌اندازند و هم اکنون بنده در مسیر این سنگ اندازی قرار دارم که امیدوارم بتوانم به مسیر خود ادامه دهم.

دانش آشتیانی در رابطه با تغییر ساختار مدرسه، گفت: در تلاشیم تا نقش معلم را ساختار مدرسه افزایش دهیم و صرفاً در انتخاب مدیران نیست.

وی درخصوص سند آموزش 2030 تصریح کرد: تمام مواردی که در سند 2030 وجود دارد سند تحول نیز بر آن تمرکز داشته اما این بدین معنا نیست که 2030 را اجرا نمی‌کنیم برخی افراد می‌گویند 2030 با سند تحول مغایرت دارد اما اینگونه نیست.

طبق قواعد یونسکو اگر مواردی با قوانین یک کشور مطابقت نداشته باشد مانند برابری جنسیتی می‌توان آن را حذف کرد چنانچه این درخواست از سوی ایران رخ داد و برابری جنسیتی به عدالت تبدیل شد و اگر سند تحول را اجرا کنیم بندهای 2030 محقق می‌شود البته در 2030 شاخص‌های خوبی همچون پوشش تحصیلی وجود دارد و حیف است که جمهوری اسلامی در این گزارش یونسکو حضور نداشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با بازداشت و زندانی بودن برخی معلمان، افزود: برای آزادی معلمان با قوه قضاییه مذاکراتی را انجام دادیم اما آنها می‌گویند دلیل زندانی شدن آنها ارتباطی با مسائل معلمی ندارد.

دانش آشتیانی در رابطه با دریافت مالیات از برخی بنگاه‌های اقتصادی و نهادها همچون آستان قدس برای هزینه در مناطق محروم، بیان کرد: دولت مجوزی را گرفته اما خود نهادها مجوزهایی را گرفته‌اند که این مالیات را پرداخت نکنند.

وی در رابطه با بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس، گفت: سازمان نهضت سوادآموزی با همراهی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کند تا این کودکان را شناسایی کند و مراکز یادگیری را در استان‌ها راه اندازی کرده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ادامه اجرای رتبه بندی معلمان، عنوان کرد: لایحه نظام حقوق معلمان آماده شده است که پس از بررسی باید به مجلس برود و امتیاز بندی براساس لیاقت‌ها و خلاقیت های معلمان است.

دانش آشتیانی افزود: وقتی بنده به وزارتخانه آموزش و پرورش آمدم 11 هزار و 500 میلیارد تومان مطالبه در وزارتخانه وجود داشت که در سال 95 حدود 7 هزار و 500 میلیارد تومان آن را پرداخت کردیم.

وی با اشاره به اینکه بر اشتغال زنان در آموزش و پرورش تاکید داریم, افزود: وظایف مادری و همسری منافاتی با اشتغال زنان ندارد اما این موضوع نباید مانع رسیدگی به وظایف مادری آنها شود.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با افزایش 300 تا 500 هزار تومانی حقوق فرهنگیان بیان کرد: قرار بود با تدوین نظام معلمی و نظام جامع پرداخت حقوق معلمان این رقم محقق شود.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با مدارس کپری و کانکسی کشور، مطرح کرد: اطلاعاتی که داریم در این رابطه از حوزه‌های مختلف بوده و ممکن است آمارها تفاوت‌هایی هم داشته باشند.

بنده گقتم 68 هزار کلاس نیاز به تخریب و نوسازی دارد و در ارتباط با مدارس کپری معتقدیم برای عشایر باید مدل متناسب زندگی آنها باشد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2