لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

رضایت شغلی و انگیزه معلمان مهمترین شاخص موفقیت آموزش وپرورش
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت هفته معلم تاکید کرد: انگیزه‌مندی و رضایت شغلی معلمان که دولت تدبیر و امید مجدّانه به دنبال تحقق آن بوده و هست از مهم‌ترین شاخص‌های موفقیت و پیشرفت آموزش‌و پرورش است.
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته معلم پیامی را صادر کرد.

در این پیام آمده است:«به نام‌آن یگانه علیم»«بهار»که به میانه می‌رسد، در اردیبهشتی‌ترین روزهای سال، نمادین روزی در تقویم یادها و خاطره ها نقش می‌بندد که مزیّن به زیور علم و زینت معلّم است.

بار دیگر «دوازدهم اردیبهشت» با تمام آرایه‌های بهشتی از راه می‌رسد و صحیفه سبز معرفت با نسیم نور ورق می‌خورد.

از آنجا که تمام ایرانیان در هر جای و جایگاهی، دانش و بینش خود را وامدار تلاش معلمان و مربیان می‌دانند، در چنین ایامی به پاس مساعی این قشر فهیم و فرهیخته به پا می‌خیزند و آیین پاسداشت معلّم و معلّمی را به پا می‌دارند.

در گرامیداشت هفته معلم که مزین به نام «علّامه شهید، مرتضی مطهری» (ره ) است، باید این توجه مجدد را معنا بخشیم و از خرد‌ورزی، آزاداندیشی، دانش‌پژوهی و دین‌مداری او به عنوان یک « معلّم مصلح » بیاموزیم و بیاموزانیم.

به یقین جامعه کنونی ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند «تسری خرد» و «تسلّط اخلاق»است و بی‌گمان این مهم زمانی تحقق می‌یابد که همگان برای ساحت ارزشمند تعلیم و تربیت و جایگاه ارجمند معلّم و مربی، فراتر از آیین‌ها و عادات رسمی، شأن و منزلت قائل شده، مسیری را طی کنند که مقوله خطیر آموزش‌وپرورش به «گفتمان ملی» تبدیل شود.

اینجانب بر این باورم که تعالی و توسعه آموزش‌و پرورش جز در سایه مساعی همه جانبه مردم و حاکمیت و تقسیم کار ملی محقق نخواهد شد و انگیزه‌مندی و رضایت شغلی معلمان که دولت تدبیر و امید مجدّانه به دنبال تحقق آن بوده و هست از مهم‌ترین شاخص‌های موفقیت و پیشرفت آموزش‌و پرورش است.

در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های شما فرهنگیان عزیز و تبریک این ایام فرخنده، امیدوارم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است، ‌در سایه سار همدلی، همزبانی و همیاری عموم هموطنان عزیز، به ویژه شما آموزگاران، دبیران، مربیان و مدیران ساعی و صبور و نیز حضور سازنده‌تان در تمامی عرصه‌ها به ویژه در عرصه سرنوشت ساز «انتخابات 29 اردیبهشت»، بار دیگر شاهد تبلور بلوغ سیاسی و تجللی نبوغ اجتماعی ایرانیان همیشه سربلند درتعمیق و توسعه عنصرحیات بخش و سعادت آفرین «مردم سالاری دینی» باشیم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2