لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نیازمند سرمایه‌گذاری مردم در آموزش هستیم
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه برای نخستین بار شکل‌گیری شورای هماهنگی موسسان مدارس غیر دولتی را ابلاغ کردیم تا این افراد در کنار مسئولان آموزش و پرورش باشند، گفت: نیازمند سرمایه‌گذاری مردم در بخش آموزش هستیم.
چهارشنبه, 30 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرضیه گرد در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: استفاده از دستگاه‌های برون سازمانی و تشکل‌های مردمی به عنوان فرصت‌هایی در بیرون از وزارت آموزش و پرورش با هدف افزایش ارتقای کیفیت یکی از برنامه‌های جدی ما است.

وی افزود: در بخش دیگر تلاش می‌کنیم تا از مشارکت سرمایه‌گذاران آموزشی در راه‌اندازی مدارس غیردولتی بهره ببریم چرا که مسئله مشارکت مردم برای همراهی و کمک به آموزش و پرورش برای دستیابی به اهداف آموزشی و پرورشی مدنظر است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی ادامه داد: برخی دبیران پس از بازنشستگی تمایل به سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش دارند بنابراین با کسب مجوز، مدرسه غیردولتی را تأسیس می‌کنند اما ما به عنوان نهاد ناظر باید چه اقداماتی را انجام دهیم تا مردم سرمایه‌های خود را در بخش آموزش افزایش دهند.

گرد بیان کرد: باید تمام ارکان جامعه از ضرورت مشارکت در آموزش و پرورش را بپذیرند؛ هم اکنون خانواده‌ها فرزندان خود را به مدرسه می‌فرستند و تصور می‌کنند که تمام تربیت او برعهده آموزش و پرورش است اما باید توجه داشت دانش آموزان بسیاری از وقت خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند که آسیب‌های خاص خود را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه قانون تأسیس مدارس غیردولتی دائمی شد، عنوان کرد: براین اساس حاکمیت می‌تواند بخشی از وظایف خود را در بخش آموزش به افراد واجد شرایط واگذار کرده و خود نقش نظارت را ایفا کند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی ادامه داد: آیین نامه شورای هماهنگی ونظارت بر مدارس غیردولتی ابلاغ شده است که براین اساس باید در 760 منطقه کشور شورای هماهنگی تشکیل شود و دو نماینده از موسسان مدارس غیردولتی درآن حضور داشته و امور به این شورا واگذار می‌شود.

گرد گفت: اولین مصوبه شورای هماهنگی، واگذاری اختیارات و بحث تمرکززدایی است که در این قالب چند اختیار به این شورا اعطا کرده‌ایم تا فرمایشی نباشد.

وی افزود: صدور مجوز برای راه اندازی مدارس غیردولتی و بحث نظارت بر مدارس به شوراهای هماهنگی واگذار شده است، همچنین این شوراها باید نظارت بر نحوه اهدای الگوی شهریه را در سطح مناطق خود عملیاتی کنند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه مدارس غیردولتی در بحث ایجاد اشتغال نیز تأثیرگذار هستند، ادامه داد: فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها می‌توانند پس از گذراندن آموزش‌های لازم در این مدارس جذب شوند و برای تحقق چنین هدفی نیازمند جلب اعتماد مردم با هدف ثبت نام فرزندانشان در مدارس غیردولتی و از سوی دیگر سرمایه گذاری در بحث آموزش هستیم.

گرد بیان کرد: سازمان مدارس غیردولتی در مجلس دو قانون شوراها و تأسیس مدارس و مراکز غیردولتی را دارد که براین اساس شهریه مدارس غیردولتی باید براساس الگوی تعین شهریه اعلام شود که این الگو توسط موسسان مدارس غیردولتی تکمیل می‌شود به عنوان مثال موسس اعلام می‌کند که چند کارمند بیمه‌ای دارد و چه میزان بابت حق التدریس هزینه می‌کند و ما برصحت گفته‌های وی نظارت می‌کنیم که در صورت تأیید شهریه آن مدرسه ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2