لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

محروم ماندن دانش‌آموزان از مدارس استعدادهای درخشان به دلیل خطای فنی
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
تعدادی از خانواده‌ها مدعیند به دلیل مشکل در سامانه، ثبت‌نام فرززندشان در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان نهایی نشده است و هم‌اکنون مسئولان نیز پاسخ روشنی به مشکلات آنها نمی‌دهند.
چهارشنبه, 30 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ثبت نام در آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان از روز دوشنبه 25 بهمن 95 آغاز شد که با احتساب فرصت تمدید شده این روند تا روز هفتم اسفند 95 ادامه داشت.

خانواده‌ها قبل از ثبت‌نام در سایت www.

azmoon.

medu.

ir باید نسبت به مطالعه دفترچه راهنما اقدام می‌کردند.

این آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه 14 و 15 اردیبهشت سال 96 رأس ساعت 9 صبح به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، آزمون ورودی پایه هفتم در روز 14 اردیبهشت و پایه دهم در روز 15 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

آنگونه که شاهین فتحی نژاد مدیر برنامه‌ریزی امور المپیادها و آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفته است: پس از انجام  فرایند اولیه ثبت نام  حدود 319 هزار نفر در در آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد ثبت‌نام کردند و سامانه ثبت‌نام به آدرس www.

azmoon.

medu.

ir تا آخر فروردین باز است تا افراد فرایند ثبث‌نام را تکمیل کنند و در این مرحله باید وجه ثبت نام و اخذ رسید از سامانه انجام شود.

تعدادی از خانواده‌ها برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام به سایت مربوطه مراجعه کرده‌اند اما برای ادامه کار با مشکل مواجه شده‌اند.

آنگونه که مادر یکی از دانش‌آموزان به تسنیم گفت: در تاریخ تعیین شده برای ثبت‌نام در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان به سایت مربوطه مراجعه و تمام مراحل ثبت‌نام را انجام دادم که در پایان فرآیند ثبت‌نام از سوی سایت به آنها اطلاع رسانی شد که کار ثبت‌نام با موفقیت انجام شده است.

در تاریخ تعیین شده از سوی مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در تاریخ تعیین شده برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام و واریز وجه مجدد به سایت مراجعه کردم اما به ما اعلام می‌شد که ثبت‌نام نکرده‌اید بنابراین برای پیگیری مشکل به مرکز استعدادهای درخشان آموزش‌‌وپرورش مراجعه کردم اما مسئولان مربوطه گفتند که در مراحل ثبت‌نام دچار خطا شده‌اید و فرایند ذخیره را انجام نداده‌اید بنابراین ثبت‌نام شما نهایی نشده است، در حالیکه مسئولان مربوطه بنده را متقاعد کردند که اشتباه از سوی من بوده نه سایت، هنگام خروج از این مرکز متوجه ورود تعداد زیادی از خانواده‌ها شدم که مشکل آنها نیز مشابه بود.

با افزایش جمعیت خانواده‌‌های معترض، کارشناسی از سوی مرکز برای بررسی مشکل خانواده‌ها آمد که وی نیز در ابتدا اعلام می‌کرد مشکل از سوی خانواده‌هاست و در فرآیند ثبت‌نام دچار خطا شده‌اند اما در نهایت پذیرفت که سیستم دچار خطا شده است ولی به ما گفتند که دیگر نمی‌توانند کمکی کنند چرا که تمام مراحل ثبت‌نام انجام شده و حوزه‌های آزمون نیز تعیین شده است.

به گزارش تسنیم در حالیکه پایان فروردن آخرین فرصت خانواده‌ها برای ورود به سامانه و تکمیل مراحل ثبت‌نام است، تعدادی از خانواده‌ها که مدعیند به دلیل نقص فنی در سیستم، فرآیند ثبت‌نام آنها نهایی نشده است از سردرگمی خود و بی‌توجهی مسئولان مربوطه برای حل مشکلشان خبر می‌دهند و خواستار رسیدگی به فرصت در مدت زمان باقی مانده هستند تا فرزندان آنها نیز بتوانند اردیبهشت ماه در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان شرکت کنند.

خبرگزاری تسنیم در پیگیری برای بررسی مشکل این خانواده‌ها با مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تماس گرفت که آنها اعلام کردند صرفا مسئولیت سیاست‌گذاری ثبت‌نام را بر عهده دارند و آنچه این خانواده‌ها ادعا می‌کنند مربوط به ثبت‌نام در سامانه است که این بخش بر عهده معاونت فناوری اطلاعات وزارتخانه است و آنها باید مشکل سایت را بررسی کنند.

به گزارش تسنیم، به هر حال تعدادی از خانواده‌ها یه دلیل مشکل در سایت مروبطه موفق به ثبت‌نام فرزندشان در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان نشده‌اند و در صورت محرومیت از شرکت در آزمون امسال، شانس تحصیل در مدارس سمپاد را از دست می‌دهند و هنوز مشخص نیست آموزش‌وپرورش برای حل این مشکل چه تدبیری را به کار خواهد بست؟انتهای پیام.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2