لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دانش‌آموزان در ترویج مشارکت در انتخابات نقش موثری دارند
منبع خبر:خبرگزاری مهر
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به نقش موثر دانش‌آموزان برای ترغیب خانواده‌ها در افزایش مشارکت سیاسی گفت: آموزش و پرورش حلقه وصل خانواده‌ها با نظام سیاسی کشور است.
سه شنبه, 29 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران،  همایش مشق مشارکت با حضور چاووشی معاون اجتماعی و سیاسی استانداری تهران، کمرئی مدیرکل , مدیران و شورای معاونین آموزش و پرورش شهر تهران و دانش آموزان تهرانی در محل سالن امام علی(ع) برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران در این همایش که به منظور آشناکردن دانش آموزان و تمرین مشارکت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید؛ با اشاره به نقش موثر دانش‌آموزان برای ترغیب خانواده‌ها در افزایش مشارکت سیاسی افزود: آموزش و پرورش حلقه وصل خانواده‌ها با نظام سیاسی کشور است.

کمرئی دانش آموزان را میزبانان اصلی این برنامه قلمداد نمود و گفت : آموزش و پرورش در راستای سند تحول و ساحت تربیت سیاسی و اجتماعی برنامه‌های محوری و کیفی متعددی را در دستور کار خود قرار داده  که یکی از آنها آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم مشارکت سیاسی آشنایی در فضای انتخاباتی است.

وی افزود: دانش‌آموزان در سن رای قرار ندارند اما می‌توانند در ترویج مشارکت خانواده‌ها در انتخابات نقش موثری ایفا کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به برگزاری انتخابات‌ شوراهای دانش‌آموزی در سطح مدارس و مناطق افزود: در این حوزه با انتخاب نماینده کلاس و نمایندگان شوراهای دانش آموزی سطوح مختلف, دانش‌آموزان وارد فرآیند انتخابات می‌شوند و از مقطع متوسطه اول آغاز فرآیند رسمی برای انتخاب شدن و انتخاب کردن را تجربه می کنند.

کمرئی ادامه داد: دانش‌آموزان نمایندگانی را برای مجلس دانش‌آموزی و شوراهای دانش‌آموزی انتخاب می‌کنند.

در جریان این انتخابات با فرآیند تحقیق، شناسایی , تبلیغ و مسئولیت پذیری آشنا می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تاکید کرد: در ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا فرصت خوبی فراهم می‌شود تا هنگامی که محیط اطراف دانش‌آموزان آکنده از فضای انتخاباتی است، آنها اندوخته‌های خود در لابه‌لای کتاب‌های درسی و محیط آموزشی را در محیط واقعی تجربه کنند.

همه این اتفاقات در حالی روی می‌دهد که شور و شوق مشارکت در همه جای کشور وجود دارد، لذا دانش‌آموزان خود را در این فضا می‌بینند و با همنوایی در این فضا انگیزه قوی برای مشارکت در آینده پیدا می کنند.

کمرئی با تاکید بر اینکه همایش دانش‌آموزی مشق مشارکت , امتداد فضای آموزش و تربیت درون کلاس‌های درس است افزود: اگر چه ممکن است دانش‌آموزان نتوانند رای بدهند اما می‌توانند خانواده‌های خود را برای مشارکت بیشتر ترغیب کنند، از همین سو آموزش و پرورش حلقه وصل خانواده‌ها با نظام سیاسی کشور است.

بی‌تردید هرچه مشارکت بالاتر رود، اقتدار نظام سیاسی و نظام جمهوری اسلامی ایران بالاتر می‌رود، لذا این فرصت مغتنمی است تا در تقویت خوشبینی دانش آموزان نسبت به نظام سیاسی تلاش نماییم و زمینه را برای تربیت شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر مساعد کنیم.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2