لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

افتتاح مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزی از دوم اردیبهشت
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به افتتاح مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان در تاریخ دوم اردیبهشت گفت: دانش‌آموزان شرکت کننده در این مسابقات با رهبر انقلاب هم دیدار خواهند داشت.
دوشنبه, 28 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا مسیب‌زاده در نشست خبری پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام اظهار کرد: 33 کشور دانش‌آموزان خود را برای شرکت در این مسابقات معرفی کردند و هر کشور می‌توانست 4 نفر را معرفی کند که در مجموع 60 دانش‌آموز به این مسابقات معرفی شده‌اند و سهمیه ایران نیز 4 نفر است.

وی افزود: در بحث امنیت این شرایط در ایران فراهم است که میزبان 83 کشور جهان در پنج بخش مسابقات قرآنی باشد که 33 کشور در بخش مسابقات قرآن دانش‌آموزی حضور دارند و آموزش‌وپرورش به درجه‌ای رسیده که در بحث فعالیت‌های قرآنی یک مرحله توسعه یافته و از سطح ملی به بین‌المللی رسیده است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه متأسفانه در 6 سال گذشته مسابقات در مرحله کشوری نداشتیم، در رابطه با داوری‌ مسابقات اظهار داشت: دو برابر داوران ایرانی، داور خارجی در این مسابقات حضور دارند تا شائبه بی‌عدالتی به وجود نیاید.

مسیب‌زاده بیان کرد:‌ مسابقات از 30 فروردین رسماً افتتاح می‌شود که در روز چهارشنبه 30 فروردین افتتاحیه عمومی را خواهیم داشت و افتتاحیه ویژه دانش‌آموزان روز شنبه دوم اردیبهشت در مصلی تهران برگزار می‌شود همچنین مسابقات دانش‌آموزی در بخش پسران در روزهای سوم، چهارم و پنجم اردیبهشت و در حوزه دختران از روز چهارم اردیبهشت برگزار می‌شود.

وی در رابطه با برنامه‌های جنبی این مسابقات گفت: زیارت حرم امام (ره)، بازدید از موزه دفاع مقدس، برج میلاد و مکان‌های سیاحتی برای دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شده است.

دیدار دانش‌آموزان با مقام معظم رهبری 7 اردبیهشت برگزار می‌شود و دانش‌آموزان دیداری هم با وزیر آموزش و پرورش در هتل ارم خواهند داشت.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2