لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مسابقات بین‌المللی قرآن با حضور دانش‌آموزان 40 کشور
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش، برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در ایران را بزرگترین رویدادجهان اسلام در هفته اول اردیبهشت دانست.
دوشنبه, 28 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا مسیب زاده با اشاره به برگزاری پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلی نماز جمعه تهران از 30 فروردین‌ 96 لغایت 7 اردیبهشت و با شرکت دانش‌آموزان 40 کشور اسلامی اظهار کرد: این مسابقات در هفته اول اردیبهشت، بزرگ‌ترین رویداد جهان اسلام خواهد بود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در ایران بیانگر وجود سه شاخصه امنیت، امکانات و تخصص جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای اسلامی است.

دیدار شرکت کنندگان با رهبر معظم انقلاب از جمله برنامه‌های مهمی است که در حاشیه این مسابقات برگزار خواهد شد.

مسیب‌زاده تصریح کرد: این مسابقات دارای دو مراسم افتتاحیه خواهد بود، آیین افتتاحیه اول شامل همه گروه‌‌های پنجگانه، طلاب و دانشجویان علوم دینی، روشندلان، بانوان، بزرگسالان و دانش‌آموزان می‌شود که با حضور رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد و افتتاحیه دوم که ویژه دانش‌آموزان قرآنی شرکت کننده است با حضور وزیر آموزش وپرورش صورت می‌گیرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش از تشکیل بیش از 30 جلسه ستادی و تدوین آیین‌نامه ویژه این مسابقات خبر داد و افزود: به منظور هر چه بهتر برگزار شدن این مسابقات، کمیته‌های اجرایی در دو سطح اصلی و فرعی تشکیل شده که مقدمات و زیرساخت‌های این مسابقات را فراهم خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام برنامه‌های این مسابقات به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف اسلامی سیما پخش خواهد شد وشبکه‌های دیگر نیز به صورت گزینشی  اقدام به پخش برنامه‌هایی از این مسابقات می‌کنند.

مسیب زاده از تشکیل ستاد معین در شهرستان‌های تهران خبر داد و افزود: روزانه بیش از 2 هزار دانش‌آموز از سه استان، شهرستان‌های استان تهران، البرز و شهر تهران از مسابقات دیدن خواهند کرد.

وی برگزاری بزرگترین همایش قرآنی دانش‌آموزی را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و افزود: بازدیدهای زیارتی، سیاحتی از جمله بازدیدحرم مطهر حضرت امام خمینی«ره» و برج میلاد همچنین مکان‌های گردشگری دیگر از برنامه‌های حاشیه‌ای این مسابقات است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2