لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تربیت ۲۰۰ هزار دانش‌آموز حافظ قرآن در کشور
منبع خبر:خبرگزاری مهر
قائم مقام سازمان دانش‌آموزی، از تربیت ۲۰۰ هزار دانش آموز حافظ قرآن خبر داد.
یکشنبه, 27 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مشترک قائم مقام و معاونین سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران با مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

محمود علیگو قائم مقام سازمان دانش آموزی در این نشست با بیان اینکه ما خود را موظف به فعالیت در حوزه قرآنی می‌دانیم، اظهار داشت: تحقق خواسته‌های مقام معظم رهبری درجهت تربیت حافظان قرآن، جزء برنامه‌های آتی سازمان دانش‌آموزی خواهد بود.

وی ضمن بیان اینکه طرح تربیت دانش‌آموزان حافظ قرآن کریم دانش‌آموزان سراسر کشور در آینده‌ای نزدیک در سامانه‌های اطلاع‌رسانی این سازمان ابلاغ خواهد شد، افزود: نقطه شروع ما در این زمینه تربیت ۲۰۰ هزار حافظ قرآن و در ادامه هدایت دانش‌آموزان سراسر کشور در این مسیر است.

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: مسئله نماز، نماد تشکیلاتی اسلام است و در این راستا آمادگی داریم با هدف تعمیق و ترویج فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان، کتاب «آداب‌الصلوة» حضرت امام خمینی (ره) را به ادبیات دانش‌آموزی تبدیل و در بین آنها توزیع کنیم.

علیگو با بیان اینکه با توجه به تأثیرگذاری نسل دانش‌آموز بر خانواده‌ها، ما به دنبال طرحی هستیم که دانش‌آموزان به والدین خود قرآن آموزش دهند، خاطر نشان کرد: آموزش مفاهیم قرآن کریم برای نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در دستور کار نشست آتی این مجلس است.

در ادامه این نشست، محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش، ضمن استقبال از طرح‌ها و ایده‌های قائم مقام سازمان دانش‌آموزی، اظهار داشت: سرمایه‌های اصلی آموزش و پرورش دانش‌آموزان هستند و ما به صورت ویژه از این طرح‌ها و ایده‌ها استقبال خواهیم کرد و آمادگی هر گونه همکاری با این سازمان را داریم.

در پایان این نشست مصوب شد تا تفاهم‌نامه همکاری فی‌ما بین سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران و اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه، ترویج و تعمیق فرهنگ قرآنی منعقد گردد.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2