لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جشنواره کتاب‌های آموزشی با محوریت کتب قرآن اردیبهشت ماه برگزار می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دبیر چهاردهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد با اشاره به برگزاری دومین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد ویژه کتب قرآنی گفت: 600 اثر از 77 ناشر به دست ما رسیده است.
یکشنبه, 27 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد ناصری در نشست خبری ساماندهی کتاب‌های آموزشی ویژه کتب قرآنی اظهار کرد: در بررسی‌ها متوجه شدیم که باید به ناشران کتاب‌های قرآنی توجه ویژه داشته باشیم و در دور اول جشنواره 300 عنوان کتاب قرآنی مناسب تشخیص داده شد و دومین جشنواره کتاب‌های آموزشی ویژه کتب قرآنی چهارم اردیبهشت ماه در سالن کوثر مسجد امام صادق (ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از اهداف این جشنواره، مشخص کردن خلأهای موجود در کتاب‌های قرآنی است و دلیل دیگر برگزاری جشنواره این است تا حجم کتب از نظر کیفی افزایش یابد.

در زمینه کتاب های قرآنی، هنر و خلاقیتی که در حوزه‌های دیگر مرتبط با قرآن وجود دارد رخ نمی‌دهد به عنوان مثال زحمتی که یک قاری بین المللی در ارائه قرآن به خرج می‌دهد را شاهد هستیم اما وقتی قرار است یک مفهوم قرآنی به دانش‌آموزان انتقال یابد شاهد اوج این پویایی، تلاش و هنر نیستیم.

ناصری گفت: حدود 600 اثر از 77 ناشر به دست ما رسید که تعداد آثار مناسب 313 عنوان و در این میان سهم ناشران شهرستانی 54 درصد و سهم ناشران قم 35 درصد بود و میزان رشد کتاب‌ها نسبت به نخستین جشنواره، 46 درصد است.

تفاوت کتب مناسب بین دو دوره 214 کتاب است.

از 313 کتب مناسب گروه دانش‌آموزی، گروه بزرگسال 208 عنوان کتاب داشتند که 66.

5 درصد را دربرمی گیرد.

دبیر چهاردهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد تعداد کتب داوری به تفکیک طبقه بندی را اعلام و عنوان کرد: در گروه بزرگسالان در بخش آموزش قران 16 عنوان کتاب، در بخش معارف و علوم قرآنی 140 عنوان و در بخش تفسیر و ترجمه نیز 52 عنوان کتاب در این جشنواره شرکت کرده‌اند و در مجموع 18 داور داشتیم که تحت نظر یک کمیته علمی فعالیت کردند.

ناصری گفت: 39 عنوان نامزد هستند که 15 عنوان دانش‌آموزی و 24 عنوان در رده بزرگسالان است و در مجموع 6 اثر و مولف به عنوان برگزیده و 8 مولف نیز به عنوان تقدیری مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2