لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

وضعیت آسیب سیل به مدارس استان آذربایجان شرقی
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان آذربایجان شرقی وضعیت آسیب مدارس در جریان سیل اخیر را تشریح کرد.
یکشنبه, 27 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سیل روز جمعه 25 فروردین در آذربایجان شرقی حدود 40 نفر را در شهرهای آذرشهر و عجب‌شیر به کام مرگ کشاند و به ابنیه زیربنایی برخی مناطق استان آسیب جدی وارد کرد.

همچنین تاکنون شمار جانباختگان سیل در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و کردستان 41 نفر است و البته 7 تن نیز مفقود هستند.

در پی این حادثه، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی به مردم استان آذربایجان شرقی تسلیت گفت و به مدیرکل آموزش و پرورش استان برای پیگیری امور و انجام تمهیدات لازم تاکیداتی داشت.

همچنین جعفر پاشایی - مدیرکل آموزش‌وپرورش استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با  تسنیم اظهار کرد:‌ سه منطقه آموزش‌وپرورش گوگان، آذرشهر و عجب شیر درگیر سیل بودند که بنده روز گذشته به شکل میدانی بازدیدی از این مناطق داشتم و مسائل مربوط به آموزش‌و پرورش را بررسی کردم.

وی افزود: هفت مدرسه در مناطق ذکر شده دچار آسیب شده‌‌اند به گونه‌ای که دو مدرسه در منطقه گوگان، سه مدرسه در عجب شیر، یک مدرسه در ناحیه 4 تبریز روستای لیقوان و یک مدرسه در مراغه آسیب دیده‌اند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان آذربایجان شرقی در رابطه با آسیب مدارس عنوان کرد:‌گل و لای در محوطه و حیاط مدرسه و بعضاً کلاس‌های درس مشاهده می‌شد اما تخریبی نداشتیم و توانستیم با بسیج امکانات آموش‌و پرورش گل و لای را از محوطه مدارس خارج کنیم و هم‌اکنون مشکلی برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه سیل روز جمعه در استان آذربایجان شرقی رخ داد، افزود: با توجه به تعطیلی مدارس در این روز تلفات جانی نداشتیم و با توجه به خارج کردن گل و لای از محوطه مدارس، کلاس‌های درس در مناطق درگیر سیل برگزار شده است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2