لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

حمایت فرهنگیان از کلیه نامزدها مشروط است به آنکه به نفع کاندیدای نهایی جبهه مردمی کنار روند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
فرشیدی گفت: حمایت فرهنگیان از کلیه نامزدها مشروط است به آنکه به نفع کاندیدای نهایی جبهه مردمی کنار روند .
شنبه, 26 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم ،نشست نخبگان فرهنگی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مسجد الرحمن تهران برگزار شد.

محمود فرشیدی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، در این جلسه گفت: خوشحالیم که نمونه و تراز مسئول در جمهوری اسلامی برای همه قوا، شهید رجایی است که یک معلم بوده است.

وی با بیان اینکه تمامی دلبستگان به کشور و انقلاب در اندیشه آن هستند که برای تغییر رویکرد مدیریت کشور و حاکمیت تفکر جهادی و دلسوز ملت، تمام توان خود را به کار گیرند، افزود: موضوعی که امروز به خاطرش جمع شدیم، «فرهنگیان و انتخابات ریاست جمهوری» است و می‎خواهیم با هم‌اندیشی و خرد جمعی به این موضوع دست پیدا کنیم که فرهنگیان چگونه می‌توانند در انتخاب رئیس جمهور آینده موثر باشیم.

وی افزود: فلسفه برگزاری نشست «هم افزایی نخبگان فرهنگی در انتخاب دولت آینده»، دستیابی به تحلیلی عمیق‌تر از شرایط پیش رو و ایفای مسئولیت انقلابی جامعه معلمان، با بهره‌گیری از نقطه نظرات حضار محترم است.

به گفته فرشیدی اهمیت انتخابات در ترسیم سرنوشت و آینده کشور بی‌نیاز از توضیح و روشن است که اگر حاکمیت تفکر غیرانقلابی استمرار یابد مشکلات اقتصادی و معیشتی، فرهنگی، سوء استفاده‌ها، امتیاز طلبی‌ها، حقوق‌های نجومی، چپاول اندوخته فرهنگیان و توجیه آن، بیکاری جوانان و نیز خدشه دار شدن عزت ملی و تضعیف مبانی استقلال سیاسی کشور و تجرّی دشمن استمرار خواهد یافت.

او گفت: بر همین اساس است که تمامی دلبستگان به کشور و انقلاب در اندیشه آن هستند که برای تغییر رویکرد مدیریت کشور و حاکمیت تفکر جهادی و دلسوز ملت، تمام توان خود را به کار گیرند.

مسئول کمیته فرهنگیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، افزود: خطای بزرگ سال 1392 و تفرقه در رقابت‌های انتخاباتی، موجب عبرت آموختن و توبه سیاسی شد و جبهه مردمی نیروهای انقلاب به عنوان تدبیری کارآمد برای دستیابی به وحدت تمامی اقشار و گروه‌ها و افراد علاقمند به حل مشکلات کشور، تشکیل شد تا با استفاده از ظرفیت و فشار بدنه و نیروهای فعال در انتخابات، نامزدهایی که احیاناً ضرورت وحدت را درک نکنند و همچنان “احساس تکلیف” دستاویزی برای پیروی از نفسانیاتشان باشد، مجبور به تمکین در برابر اجماع شوند و اگر خدای ناکرده نامزدی هست که تقوای سیاسی ندارد لااقل از جریان رقیب بیاموزد که توصیه عقل مصلحتی، وحدت است.

فرشیدی با طرح این سوال که «اما چه باید کرد؟» ادامه داد: ضرورت نخست، نیت خالصانه و تلاش مجاهدانه برای ایفای مسئولیت است همچنان که حضرت فاطمه (س) که سال 1396 را با ولادتش آغاز کرده‌ایم.

خانه به خانه مراجعه می‌کرد تا برای امام علی (ع)، از صحابه پیامبر (ص) بیعت بگیرد.

او گفت: طبعاً اگر عمل، خالصانه و برای خدا باشد پاداش اخروی قطعی است.

نتیجه دنیوی هم هر چه تقدیر الهی باشد باید با جان و دل پذیرفت.

وزیر اسبق آموزش و پرورش، موج آفرینی و تحریک انگیزه‌های مردم را موتور محرک انتخابات، دانست و گفت: اساس آنچه که باعث تحریک انگیزه‌های مردم می‌شود باورها و احساسات آنان می‌باشد که در سال‌های نخست پیروزی انقلاب، تنها مبانی ایمانی به این باورها و احساسات جهت می‌داد اما چند دوره است که دشمن سیاست خود را تغییر داده و از تشویق مردم به عدم شرکت در انتخابات، به سیاست تشویق به حضور، البته در مسیر موذیانه خودش، روی آورده است و لذا تاثیرگذاری رسانه‌های دشمن در فریب رای دهندگان را نمی‌توان نادیده گرفت.

فرشیدی با ذکر این موضوع که «بطور کلی می‌توان گفت رأی افراد بر آیند چند عامل است» ادامه داد: اولاً “نه” به وضع موجود، زیرا چنانچه قرار باشد تغییری صورت نگیرد دلیلی برای رای ‌دادن وجود ندارد.

اما رقیب تلاش می‌کند با ترفندهایی کارکرد “نه” را از خاصیت بیاندازد از جمله بیم دادن نسبت به بدتر شدن اوضاع و اینکه حمله آمریکا به سوریه می‌تواند مقدمه‌ای برای حمله به ایران باشد اما اگر شرایط کنونی ادامه یابد “وضعیت سفید” خواهد بود و یا ترسیم چهره هیولایی از نیروهای انقلابی در همه زمینه های فرهنگی، سیاسی و نظایر آن.

ترفند دیگر رقیب، توسل به “نه” ساختار شکنانه است یعنی “نه” به حاکمیت و نظام و “نه” به نامزد انقلابی به عنوان نامزد حاکمیت و تحریک روحیه لجبازی در مردم که قرار است بنویسید حسن بخوانند “ابراهیم” و نظایر آن.

به گفته مسئول کمیته فرهنگیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، در زمینه تحریک روحیه عکس العمل در مردم، حتی ممکن است رقیب با توسل به خودزنی نظیر ترور یکی از نظریه پردازان خود در سال 1378 یا طراحی ترور سردمدار خود در سال 1388 شرایط هیجانی و بحرانی را پدید آورد و این مسأله مهم‌ترین نکته‌ای است که نیروهای انقلابی باید با هوشیاری کامل آن را رصد کنند و مانع تشنج آفرینی و مظلوم نمایی رقیب شوند.

وی افزود: طبیعی است که در شرایط رقابت سالم، نیروهای انقلابی چه در زمینه پیام‌های “نه” ، چه پیام‌های “آری” دست برتر را دارند و می‌توانند عملکرد کنونی را نقد کنند و برنامه‌هایی امیدوار کننده ارائه دهند.

فرشیدی تاکید کرد: پیام‌های “آری” جریان انقلابی باید دو نوع باشد ، برای نخبگان پیام‌های عمیق و منطقی ضروری است اما برای عموم جامعه باید پیام ها ملموس و عینی باشد.

نظیر این پیام که حل مشکلات فرهنگیان از فناوری هسته‌ای دشوارتر نیست.

البته نیروهای انقلابی نمی‌توانند پیام‌های عوام فریبانه‌ای نظیر توزیع تراول، افزایش یارانه‌ها و پرداخت‌های بی‌حساب و کتاب در ماه اردیبهشت داشته‌باشند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش باز بیان اینکه «برای برگزاری انتخابات در فضائی آرام توجه به دو نکته مهم وجود دارد» ادامه داد:اولاً چنانکه اشاره شد ساختار شکنی و طراحی دو قطبی مردم و حکومت و جنگ روانی توسط جریان رقیب.

ثانیاً همکاری و استفاده از ظرفیت دشمن توسط جریان رقیب برای تاثیر گذاری در انتخابات و خدشه وارد ساختن به استقلال سیاسی کشور و در همین زمینه با توجه به ضرورت ایستادگی در دفاع از رای مردم، این احتمال را نیز نباید از ذهن دور داشت که همانند فتنه سال 1388 و نیز انقلاب‌های مخملی دردیگر کشورها، بعید نیست که در صورت عدم موفقیت نامزد جریان حاکم بر دولت، دشمن و عوامل داخلی‌اش تشنج آفرینی‌هایی را برنامه‌ریزی کرده باشند.

او گفت: در پایان یادآوری دو توصیه ضروری به نظر می‌رسد:1-حمایت فرهنگیان از کلیه نامزدها، مشروط است به آنکه به نفع نامزد نهایی جبهه مردمی کنار بروند.

2-مسئولیت فرهنگیان، محدود به دفاع از حقوق خود و نیازهای عرصه تعلیم و تربیت نیست بلکه جامعه معلمان به عنوان جامعه‌ای فرهیخته و پیشتاز، رسالت هدایت و دفاع از حقوق مردم، بخصوص اقشار محروم و نیازمند را وظیفه خطیر خویش می‌داند.

چنانکه در دوران مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی و نیز در دوران دفاع مقدس، نقش تاثیرگذار فرهنگیان غیر قابل انکار است همچنین معلمان افتخار دارند که الگوهای مدیریت و خدمتگزاری برجسته‌ای همچون شهید رجایی، شهید باهنر و شهید بهشتی را به جامعه تقدیم کرده‌اند.

در ادامه این نشست تعدادی از فرهنگیان مکشلات موجود در جامعه معلمان را مطرح کردند و با تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2