لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مسابقات ملی ورزشی دانش‌آموزی سلام آغاز شد
منبع خبر:خبرگزاری مهر
ششمین دوره جشنواره ملیِ ورزشیِ دانش‌آموزی «سلام»، با شرکت نزدیک به ۲۰۰۰ دانش‌آموز از استانهای مختلف کشور، امروز در مجموعه ورزشی شهید دستگردی اکباتان آغاز شد.
پنج شنبه, 24 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری مهر دبیر این مسابقات ملی دانش‌آموزی، با اعلام این خبر، گفت: این مسابقات در دو مقطع راهنمایی و متوسطه و دو شاخه پسران و دختران، در چهار دوره زمانی برگزار می‌شود که در مجموع نزدیک به ۲۰۰۰ دانش‌آموز پسر و دختر در آن شرکت می‌کنند.

حمیدرضا ملارمضانی افزود: این مسابقات در رشته‌های فوتسال، بسکتبال، والیبال، طناب‌کشی، دارت، شنا (در ۴ رشته) ، دو و میدانی (در ۳ رشته)، تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، دژابال و آمادگی جسمانی در دو قالب تیمی و انفرادی در حال برگزاری است.

به گفته دبیر این مسابقات ورزشی، هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد روحیه نشاط، برادری، تلاش، همت و همچنین یادگیری رقابت سالم بین دانش آموزان است.

ارتقای آمادگی جسمانی، ترغیب دانش‌آموزان به ورزش حرفه‌ای و ارتقای شاخصه‌های سلامت در میان دانش‌آموزان، دیگر اهداف اعلام شده مسابقات دانش‌آموزی سلام است.

این مسابقات که ذیل آموزش و پرورش و با محوریت مجموعه مدارس سلام برگزار می‌شود، از این هفته آغاز شده و تا پایان هفته اول اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

ملارمضانی همچنین درباره جوایز این مسابقات گفت: به غیر از مدالهای ورزشی و کاپ، در مجموع بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به تیم‌ها و افراد برنده اهدا خواهد شد.

ششمین دوره مسابقات علمی سلام نیز بهمن ماه سال گذشته برگزار شد.

در این مسابقات ملی دانش‌آموزی بیش از ۲۲۰۰ دانش‌آموز از سراسر کشور شرکت کرده بودند.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2