لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

واریز سرانه ویژه برای مدارس زلزله زده/برگزاری کلا‌س در چادر و اختصاص وام به معلمان
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل دفتر برنامه‌وبودجه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به آسیب 70 مدرسه در زلزله خراسان رضوی گفت:با هماهنگی برخی بانک‌ها به معلمان ساکن روستاهای زلزله‌زده که دچار خسارت شده‌‌اند، وام 10 تا 15 میلیون تومانی کم بهره و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
پنج شنبه, 24 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، زلزله‌ای به قدرت 6 ریشتر در تاریخ 16 فروردین امسال استان خراسان رضوی را لرزاند که برخی شهرها و روستاهای این استان بر اثر این زمین لرزه دچار تخریب‌هایی شدند.

چهار مدرسه در روستاهای کلاته قدم، درخت بید، کلاته حاج علی و نریمانی بر اثر زلزله دچار آسیب جدی شده‌اند که به  تخریب و بازسازی نیاز دارند.

طبق اعلام علیرضا کاظمی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، اغلب مدارس آسیب دیده در زلزله، قدمتی بالای 40 سال داشته و ساختمان مدارسی که حداقل نکات ایمنی ساخت و ساز در آن رعایت شده بود، آسیب ندیدند ضمن آنکه در شرایط بحران، آموزش و پرورش به سرعت  سالن‌های ورزشی را درسطح مشهد و شهرستانها در اختیار مردم قرار داد و بیش از 8 هزارنفر ازشهروندان در این فضاها اسکان یافتند.

در همین رابطه منصور مجاوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: زلزله‌ خراسان رضوی مناطقی از فریمان، سرخس، رضویه و تربت جام را تحت‌ تاثیر قرار داد بر همین اساس کارگروهی با دستور وزیر آموزش‌وپرورش تشکیل شد و اداره آموزش‌‌وپرورش استان و اداره نوسازی خراسان رضوی به محل زلزله اعزام شدند و از وضعیت مدارس بازدیدی داشتند.

وی افزود: در روستاهای زلزله زده 60 تا 70 مدرسه از 10 تا 100 درصد تخریب شده‌اند که لوازم مورد نیاز از جمله لوازم التحریر، کیف و کفش برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان توزیع شد تا جریان تحصیل متوقف نشود.

کمک‌های آموزش و پرورش بین 24 کلاس در 15 روستا از بخش رضویه که دارای 300 دانش‌آموز است در قالب کیف، کفش، لباس گرم و لوازم التحریر توزیع شد همچنین کلاس‌های درس در چادر‌های آماده سازی شده از روز 19 فروردین با حضور معلمان و دانش‌آموزان آغاز شده است.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: برخی مدارس نیز که توسط اداره نوسازی استان، مقاوم سازی شده بودند به عنوان پایگاه امدادرسانی برای مردم زلزله‌زده مورد استفاده قرار می‌گیرند و تعدادی کانکس‌ به محل اعزام شده است تا کلاس‌های درس در این کانکس‌ها برگزار شود.

مجاوری با اشاره به اینکه 15 میلیارد تومان نیاز مالی برای جبران خسارت ناشی از زلزله به مدارس برآورد شده است، عنوان کرد:‌با هماهنگی برخی بانک‌ها به معلمان ساکن روستاهای زلزله‌زده که دچار خسارت شده‌‌اند، وام 10 تا 15 میلیون تومانی کم بهره و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: مشاورانی نیز از سوی اداره کل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند تا به دانش‌‌آموزان برای کاهش استرس و حفظ سلامت روان کمک کنند همچنین با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارتخانه سرانه ویژه‌ای برای تامین نیازهای مدارس زلزله‌زده به حساب آنها واریز می‌شود.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2