لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اعتکاف 30 هزار نفر از دانش‌آموزان
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: همزمان با آغاز ایام‌البیض در ماه رجب، حدود 30 هزار دانش‌آموز دختر و پسر در بیش از 200 مسجد سراسر کشور معتکف شده‌اند و استقبال امسال نسبت به سال گذشته با افزایش 10 درصدی همراه بوده است.
چهارشنبه, 23 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حامدعلامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در حاشیه بازدید از مراسم اعتکاف دانش‌آموزان، اظهار کرد: اعتکاف دانش‌آموزی یکی از بهترین بسترهای تربیت معنوی و معرفتی برای آینده‌سازان بوده و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، همه ساله در ایام‌البیض برگزاری این مراسم روح‌افزا و انسان‌ساز را در دستور کار دارد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تصریح کرد: در عصر حاضر که دوره ازدحام انواع استرس ناشی از جهان مدرن بوده و هزاران تهدید و آسیب به واسطه تکنولوژی‌های نو متوجه هویت دینی و انقلابی نوجوانان است، پرداختن به امور معنوی از جمله برپایی مراسم اعتکاف می‌تواند دانش‌آموزان را از نظر اعتقادی و ایمانی بیمه کند.

علامتی با بیان اینکه برنامه‌های اعتکاف این تشکل دانش‌آموزی فراخور نیاز و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های ذهنی، روحی و جسمی نوجوانان تدارک دیده شده است، یادآور شد: جلسات تلاوت قرآن‌کریم، تشکیل حلقه‌های معرفت، سخنرانی‌های مذهبی و اخلاقی با حضور اساتید و طلاب، پاسخگویی به شبهات دینی دانش‌آموزان، برپایی نمازهای جماعت و انجام اعمال اُمّ داوود، اهم برنامه‌های اعتکاف دانش‌آموزی را تشکیل می‌دهند.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، لازم به ذکر است آیین معنوی اعتکاف در ماه رجب امسال از 22 تا 24 فروردین (13 الی 15 رجب) مصادف با ولادت با سعادت حضرت مولی الموحدین علی (علیه‌السلام) به مدت 3 روز در مساجد کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2