لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دام سایت‌های جعلی برای متقاضیان مدارس تیزهوشان
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیر برنامه‌ریزی امور المپیادها و آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه دانش‌آموزانی که در آزمون مدارس سمپاد ثبت‌نام کرده‌اند برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام مراجعه کنند، گفت: خانواده‌ها فریب سایت‌های جعلی در این رابطه را نخورند.
سه شنبه, 22 فروردين 1396

فرهاد فتحی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان  در روزهای پنجشنبه و جمعه 14 و 15 اردیبهشت سال 96 رأس ساعت 9 صبح به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: آزمون ورودی پایه هفتم در روز 14 اردیبهشت و پایه دهم در روز 15 اردیبهشت برگزار می‌شود.

وی افزود: پس از انجام  فرایند اولیه ثبت نام  حدود 319 هزار نفر در در آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد ثبت‌نام کردند و سامانه ثبت‌نام به آدرس www.

azmoon.

medu.

ir تا آخر فروردین باز است تا افراد فرایند ثبث‌نام را تکمیل کنند و در این مرحله باید وجه ثبت نام و اخذ رسید از سامانه انجام شود.

مدیر برنامه‌ریزی امور المپیادها و آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: در رسیدی که دانش‌آموزان داوطلب باید از سامانه دریافت کنند مشخصات و اولویت‌های انتخابی آنها مشخص شده است که بر اساس اولویت‌ها اقدام به تصحیح اوراق می‌کنیم و در این مرحله افراد فرصتی برای ویرایش  ندارند.

فتحی نژاد مطرح کرد:‌ سوالات آزمون ورودی دبیرستان‌های استعداد درخشان شامل دو دسته است و در دو دفترچه مجزا ارائه می‌شود، دفترچه نخست شامل سوالات استعداد تحلیلی است که هدف آن سنجش استعداد تحلیلی دانش‌آموزان بوده و مبتنی بر شیوه غیرکلامی و چهار گزینه‌ای است.

هدف این سوالات ارزیابی توان تحلیل، ریشه‌یابی، طبقه‌بندی و سازماندهی مطالب و مباحث گوناگون توسط دانش‌آموزان است و طراحی این سوالات صرفاً از محتوای کتاب درسی نیست.

وی با اشاره به اینکه دفترچه دوم با عنوان استعداد تحصیلی ارائه می‌شود، بیان کرد:  در این رابطه عناوین دروس امتحانی اعلام شده و ضرایب مشخص است، این سوالات به صورت چهارگزینه‌ای طراحی می‌شود و در سطح محتوای کتاب‌های درسی با تاکید بر سطوح بالای شناختی است.

مدیر برنامه‌ریزی امور المپیادها و آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت:‌امسال در آزمون ورودی پایه اول هفتم یک سوم سوالات طراحی شده در بخش استعداد تحصیلی از کتاب‌های درسی پایه پنجم سال تحصیلی 94-95 و دوم سوم سوالات از کتاب‌های درسی پایه ششم سال تحصیلی 95-96 است.

فتحی نژاد به داوطلبان هشدار داد که صرفاً به سامانه اصلی ثبت‌نام مراجعه کنند چرا که سایت‌هایی در این رابطه فعال شده است که با اعلام شماره‌هایی از سرویس شبکه هوشمند مخابرات هزینه‌هایی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کنند همچنین در مرحله اعلام نتایج که تیرماه است خانواده‌ها باید آگاه باشند فریب سایت‌های جعلی را که وعده اعلام نتایج را می‌دهند، نخورند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2