لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

روحیه کار و تولید در دانش‌آموزان باید تقویت شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، «آیه 54 سوره مائده»را به عنوان آیه امسال این اتحادیه انتخاب کرد و گفت:‌وظیفه ما این است دانش‌آموزان را با تربیت اقتصادی آشنا کنیم و روحیه کار و تولید را در آنها تقویت کنیم.
شنبه, 19 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجةالاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اولین نشست مسئولان و معاونان خواهر و برادر اتحادیه سراسر کشور در سال 96، گفت: خدا را شاکریم که توجه و الطاف الهی نصیب حالمان شده است و ماه پرفیض رجب با بهار طبیعت آغاز شده است و سال 96 سال بسیار خوبی هم برای تشکیلات و هم برای میهن اسلامی ان‌شاءالله رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه رسم است هر سال آیه‌ای را به عنوان آیه سال اتحادیه انتخاب می‌کنیم که این رسم بسیار خوبی است، گفت: آیه سال تشکیلات امسال، آیه شریفه 54 سوره مائده است که سال 95 نیز همین آیه انتخاب شد؛ به علت ظرفیت بالایی که این آیه داراست و ناگفته‌های بسیار، امسال هم این آیه شریفه، آیه سال اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان انتخاب شد.

وی گفت: دلایلی برای انتخاب مجدد این آیه وجود داشت و آن هم ظرفیت بالای این آیه شریفه و از سوی دیگر حق مطلب برای این آیه شریفه با تمام تلاش‌های صورت گرفته، ادا نشده است و هنوز ناگفته‌های بسیاری در این آیه وجود دارد که باید بیان شود و سوره سال 96 سوره مبارک «نباء» است که امیدواریم اعضا انجمن های اسلامی به حفظ و تلاوت و قرائت همراه با توجه به آیات این سوره مبارکه اهتمام داشته باشند.

* «ماه رجب» فروردین عشق و فصل عاشقی استحجةالاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان کرد: ماه رجب، فروردین عشق و فصل عاشقی است و ظرفیت ماه رجب برای عشق به حضرت حق، ظرفیت عجیبی است؛ برای گشودن این ارتباط و آن چیزی که حلقه اتصال بین بنده و پروردگار است، نماز است و امسال سعی کنیم کیفیت بخشی در نمازهایمان ایجاد کنیم.

وی با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در سال جدید گفت: رهبر معظم انقلاب حکیمانه و دردمندانه شعار سال 96 را انتخاب کردند و رهبر انقلاب موضوع اصلی را تولید و اشتغال مطرح کردند و وظیفه ما به عنوان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، کار گفتمانی و تربیتی است و در این زمینه کارهای بسیاری می‌توان انجام داد و دانش‌آموزان باید از این ظرفیت بالا استفاده کنند.

وی گفت: وظیفه ما این است دانش‌آموزان را با تربیت اقتصادی آشنا کنیم و روحیه کار و تولید را در آنها تقویت کنیم و در بخش مهارت باید تأکید داشته باشید زیرا دانش‌آموزان باید فنون و مهارت‌ها را بیاموزند تا روحیه کار در آنها نهادینه شود.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2