لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فعالیت 70 مرکز نانو و آزمایشگاه سلول‌های بنیادین برای حمایت از دانش‌آموزان برتر
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
628 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در کشور فعالیت می‌کنند که 70 پژوهش‌سرا به آزمایشگاه نانو تجهیز شده‌اند همچنین نخستین آزمایشگاه سلول‌های بنیادین ویژه دانش‌آموزان نیز افتتاح شده است.
جمعه, 18 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، 628 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در سراسر کشور فعال هستند و 70 پژوهش سرای دانش‌آموزی نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آزمایشگاه نانو مجهز شده‌اند همچنین  هدف گذاری شده است تا در تمام مراکز استان‌ها یک آزمایشگاه نانو راه‌اندازی شود.

هم‌اکنون 55 درصد مراکز آموزش سلول‌های بنیادین در شهرستان‌ها مستقر هستند و دبیرخانه دانش‌آموزی سلول‌های بنیادین نیز در استان البرز مستقر است.

طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار است تا 10 پژوهش سرای دانش‌آموزی سلول‌های بنیادین در کشور راه اندازی شود.

پژوهش سراهای دانش آموزی در زمینه‌های علوم تجربی و آزمایشگاهی، ریاضیات و برگزاری کلاس‌ها و المپیادهای علوم، زیست، فیزیک، شیمی، ریاضیات، اروگامی، رباتیک، نجوم و نانو فعالیت می‌کنند.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در رابطه با پژوهش‌سراهای دانش آموزی گفت: این مراکز با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش میان دانش‌آموزان، شناسایی استعدادها و رشد خلاقیت دانش‌آموزان تاسیس شده‌اند و طی سال‌های اخیر توسعه و تجهیز پژوهش سراهای دانش‌آموزی با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مدنظر است.

  آنان با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات لازم تأسیس می شود.

وی با اشاره به تاثیر پژوهش‌سراها برکیفیت‌بخشی آموزش‌های رسمی افزود: مدیر پژوهش‌سرا، مدیر پژوهش در مدرسه و منطقه است و مسئول کشف استعدادهای دانش‌آموزی و هدایت آنهاست در حقیقت طرح‌هاو ایده‌های نو باید در پژوهش سراهای دانش‌آموزی شناسایی و هدایت شوند.

انتهای پیام.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2