لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

۳۷درصد مدارس استان سمنان تخریبی هستند
منبع خبر:خبرگزاری مهر
سمنان- مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان با بیان اینکه ۳۷.۷درصد مدارس استان تخریبی هستند، گفت: باید برای نوسازی و بهسازی یک هزار و ۶۷۱کلاس درس استان اقدامی عاجل کرد.
چهارشنبه, 16 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل دربانی در شورای آموزش و پرورش استان سمنان که ظهر چهارشنبه به میزبانی استانداری برگزار شد، ضمن ارائه آماری از وضعیت کنونی مدارس استان، ابراز داشت: ۳۷درصد مدارس ما امروز تخریبی و ۴۳.

۵۵ درصد از دیگر مدارس استان شامل هزار و ۹۳۹ کلاس نیازمند مقاوم سازی هستند که این نشان می دهد تنها ۱۹.

۳درصد از آنها وضعیت مطلوبی دارند.

وی افزود: این آمار باید در استان سمنان که بالاترین نرم های کشوری در آموزش و پرورش را دارد، بهبود یابد که در این زمینه اجرای ۴۷طرح مدرسه سازی نیمه تمام می تواند راهگشا باشد که در صورت تامین اعتبارات به اتمام خواهند رسید و ۲۵۸کلاس درس را به ظرفیت امروز مدارس استان سمنان می افزایند.

اختصاص سالانه ۴میلیارد تومان اعتبار دولتی به نوسازی مدارس استان سمنانمدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان، همایش خیران مدرسه ساز را فرصتی خوب برای تامین اعتبارات مورد نیاز طرح های مدرسه سازی نیمه تمام در استان دانست و گفت: نوزدهمین دوره این همایش بزرگ در اردیبهشت ماه آتی به میزبانی مهدیشهر برگزار خواهد شد.

دربانی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین توضیح داد: اعتبارات خیران مدرسه ساز در استان سمنان ۱۶.

۲میلیارد تومان تعهد اعتباری برای سال۹۵ داشت که خوشبختانه ۱۴میلیارد و ۷۱۰میلیون تومان آن تخصیص یافت که این میزان تخصیص در سال۹۵ مناسب ارزیابی می شود.

وی درباره اعتبارات دولتی نوسازی مدارس نیز، افزود: مجموع اعتبارات دولتی اداره کل نوسازی مدارس استان مبلغ چهار میلیارد تومان در سال است که خوشبختانه خیران مدرسه ساز بیش از سه برابر این مبلغ را در یک‌سال تقبل می کنند که در این زمینه باید از این افراد قدردانی شود.

استان سمنان نرخ ۹۷درصدی با سوادی را داردمعاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این نشست، گفت: این استان نرخ ۹۷درصدی با سوادی را دارد که نسبت به سال۹۰، هفت درصد افزایش را نشان می دهد از سوی دیگر با توجه به رشد ۹درصدی جمعیت استان نسبت به سال۹۰، باید گفت قدر مطلق نرخ جمعیت باسوادِ استان نیز، طی پنج سال اخیر ۱.

۵درصد رشد داشته است.

علی صبوحی با بیان اینکه نرخ بی سوادی میانگین اعلام شده به میزان ۹۷درصد برای استان سمنان، در شاخص بین افراد ۱۰تا ۴۹سال اندازه گیری می شود، ابراز داشت: طبق نتایج اعلام شده از مرکز آمار ایران نرخ سواد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله استان که در سرشماری های سال ۸۵ و ۹۰ به ترتیب ۹۵.

۹ درصد و ۹۵.

۵ درصد اعلام شده بود، در سرشماری سال قبل، به میزان قابل توجه ۹۷ درصد ارتقا یافت که این امر جای خوشنودی دارد.

وی درباره مشوق های سواد آموزی برای ریشه کنی معضل بی سوادی در استان سمنان نیز ابراز داشت: درباره تشویق افراد بی سواد به سواد آموزی، اقدامات خوبی در قالب طرح های مختلف شکل گرفته که برای نمونه می توان از اعطای وام بلاعوض خبر داد که طی آن هر سوادآموز یک برگ بن تضمینی به مبلغ یک میلیون تومان دریافت می کند که پس از قبولی بابت باسوادی به سوادآموز پرداخت می شود.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2