لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تعداد کتاب‌های درسی در ایران زیاد است/تولید کتاب‌های درسی زبان فرانسه و ایتالیایی
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه تعداد کتاب‌های درسی زیاد است از تولید کتاب‌های تلفیقی خبر داد.
سه شنبه, 15 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجةالاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در نخستین نشست عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید برای مدارس خارجی که در ایران حضور دارند تولید کتاب خواهیم داشت که این کتاب‌ها زبان و ادبیات فارسی و مطالعات اجتماعی است.

وی افزود: امسال به جز کتاب زبان انگلیسی، کتاب زبان آلمانی، فرانسه و ایتالیایی را نیز تولید محتوا خواهیم کرد و تنوع در تولید محتوای زبان‌های خارجه را شروع کرده‌ایم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به انتشار اسناد لانه جاسوسی و آمریکا شناسی که از فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است، گفت: چهار رویکرد را برای انتشار اسناد لانه جاسوسی و آمریکاشناسی و نقش آنان در نظام آموزشی در نظر گرفته‌ایم که در این خصوص 4 کار شروع شده است؛ نخست آن‌که کتاب‌شناسی توصیفی صورت گیرد، دوم بخش‌هایی که در کتاب درسی می‌تواند مورد استناد قرار گیرد، استفاده شود و بخشی از اسناد لانه جاسوسی متناسب با دانش‌آموزان تولید شود.

حجةالاسلام والمسلمین محمدیان تصریح کرد: آموزش دفاعی را با رویکرد جدید برای سال تحصیلی آینده خواهیم داشت و این موضوع را جدی می‌گیریم.

برخی می‌گویند حجم کتاب‌ها زیاد است و برخی نیز بیان می‌کنند حجم کتاب‌ها در برابر کتاب‌های دیگر کشورها کم است.

عده‌ای آموزش معلمان را مشکل می‌دانند و امروز دیگر میزان ساعت درسی را مطلوب نمی‌دانند.

وی در ادامه در خصوص انتقاداتی که نسبت به حجم زیاد کتب درسی وجود دارد عنوان کرد: یک پروژه تحقیقاتی علمی را به پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش تحویل داده‌ایم تا درباره این انتقادات پژوهش علمی انجام گیرد.

محمدیان به تولید کتاب‌های تلفیقی اشاره کرد و افزود: تعدد کتاب‌های درسی در نظام آموزش و پرورش زیاد است بنابراین می‌خواهیم به صورت آزمایشی دروس دوره‌های ابتدایی را با یکدیگر تلفیق کنیم.

به عبارتی پنج کتاب برای نمونه ریاضی و علوم در یک کتاب جایگذاری شود.

علاوه بر این باید ایستگاه مهارت آموزی را نیز داشته باشیم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2