لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تولید آزمایشی کتاب‌های تلفیقی در پایه ابتدایی
منبع خبر:خبرگزاری مهر
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی از تولید کتاب‌های تلفیقی به جای چند کتاب به صورت آزمایشی در دوره‌های ابتدایی خبر داد.
سه شنبه, 15 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در نخستین نشست عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی که در حال برگزاری است، گفت: تولید کتاب برای مدارس خارجی که در ایران حضور دارند برای سال تحصیلی جدید خواهیم داشت.

وی افزود: کتاب زبان و ادبیات فارسی و مطالعات اجتماعی را برای تدریس به مدارس خارجی که در ایران هستند، ارائه خواهیم داد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی تصریح کرد: امسال به جز کتاب زبان انگلیسی کتاب زبان آلمانی، فرانسه و ایتالیایی را نیز تولید محتوای جدید خواهیم داشت.

وی با اشاره به انتشار اسناد لانه جاسوسی و آمریکا شناسی که از فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است، گفت: چهار رویکرد را برای انتشار اسناد لانه جاسوسی و آمریکاشناسی و نقش آنان را در نظام آموزش در نظر گرفته‌ایم که یکی از آن تولید کتاب‌شناسی توصیفی از اسناد، مورد استناد قرار گرفتن اسناد لانه جاسوسی در بخش‌های از کتاب درسی، تولید مجموعه کتاب ویژه دانش آموزان دربارهٔ اسناد لانه جاسوسی از رویکردهای ما برای سال تحصیلی جدید است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان تصریح کرد: آموزش دفاعی را با رویکرد جدید برای سال تحصیلی آینده خواهیم داشت و این موضوع را جدی می‌گیریم.

وی دربارهٔ انتقاداتی که نسبت به حجم زیاد کتب درسی وجود دارد نیز گفت: یک پروژه تحقیقاتی علمی را به پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش تحویل داده‌ایم تا دربارهٔ این انتقادات پژوهش علمی انجام گیرد.

محمدیان به تولید کتاب‌های تلفیقی اشاره کرد و گفت: تعدد کتب درسی در نظام آموزش و پرورش زیاد است لذا می‌خواهیم به صورت آزمایشی دروس دوره‌های ابتدایی را با یکدیگر تلفیق کنیم.

به عبارتی پنج کتاب برای نمونه ریاضی و علوم در یک کتاب جایگذاری شود.

علاوه بر این باید ایستگاه مهارت آموزی را نیز داشته باشیم.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2