لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مدارس سبز ارتباط مسالمت‌‌آمیز با طبیعت را آموزش می‌دهند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 13 شهر تهران گفت: در مدارس سبز به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود که انسان جزئی از طبیعت است و برای داشتن زندگی بهتر راهی ‌جز برقراری ارتباط‌ مسالمت‌آمیز با طبیعت و استفاده درست از منابع وجود ندارند.
سه شنبه, 15 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نادیا دواری در برنامه تلویزیونی «فرصت برابر» با عنوان « مدرسه سبز» در خصوص چرایی تأسیس مدارس سبز در کشور اظهار کرد: با توجه به فرهنگ غنی اسلام و تصریح قانون اساسی در حفاظت از محیط‌ زیست به‌عنوان یک وظیفه عمومی و همگانی و توجه به نقش آموزش  در مواجهه با موضوع طبیعت، در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار و افزایش آگاهی در حفاظت از محیط‌زیست، فعالیت مدارس در این زمینه کاملاً ضروری به نظر می‌رسد.

مدیرآموزش‌وپرورش منطقه 13 شهر تهران به جایگاه مدارس سبز در سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش اشاره و تصریح کرد: طبیعت و محیط‌زیست از دو منظر حائز اهمیت است یکی به‌عنوان آیتی از آیات و نشانه‌های الهی، شکوه آفرینش و حقانیت الهی و دیگری به‌عنوان ابزار مناسب جهت بهره‌برداری انسان در راستای تکامل و تعالی خود.

بنابراین در میان ساحت‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین دو ساحت «تربیت اعتقادی، اخلاقی و عبادی» و «ساحت تربیت زیستی و بدنی»، ناظر به اصولی در حفاظت از محیط‌زیست و احترام به استفاده از طبیعت و تصرف مسئولانه توأم با اجتناب از تخریب آن است.

وی بر ضرورت سیاست‌گذاری در توسعه مدارس سبز در ایران اشاره کرد و گفت: امروزه با توجه به اینکه منابع انرژی تجدید ناپذیر رو به پایان است لزوم استفاده مناسب و صحیح از منابع طبیعی، حفاظت از محیط‌زیست، آموزش و فرهنگ‌سازی در این زمینه بیش‌ از پیش احساس می‌شود.

دواری با بیان اینکه طرح پیاده‌سازی مدارس سبز، جهت توسعه پایدار در کشور موردتوجه قرارگرفته است، افزود: در مدارس سبز به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود که انسان جزئی از طبیعت است و برای داشتن زندگی بهتر راهی ‌جز برقراری ارتباط‌ مسالمت‌آمیز با طبیعت و استفاده درست از منابع وجود ندارند.

مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 13 شهر تهران با تاکید بر اینکه یکی دیگر از مأموریت‌های مدارس سبز توجه به کارآفرینی و اشتغال با در نظر گرفتن نیازها و نگاه به آینده  است، افزود: دانش‌آموزان مهارت ساخت و تولید کالاهای سازگار با محیط‌زیست را در مدارس سبز آموزش می‌بینند تا درآینده با توجه به رغبت و اقبال عمومی بازار کار فراهم شود.

وی با بیان اینکه این رویکرد متناسب با ساحت «تربیت علمی و فناوری» است، خاطرنشان کرد: انس و الفتی که بین دانش‌آموزان و طبیعت ایجاد می‌شود تا حدود زیادی اثرات تخریبی وسایل الکترونیکی و فضای مجازی که امروزه حاکم بر زندگی کودکان و نوجوانان ماست را تعدیل خواهد کرد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2