لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

معلم و مدرسه نقش کلیدی در انتقال مهارت دارند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: معلم و مدرسه نقش کلیدی در انتقال مهارت دارند حجم کتاب‌های درسی باید به گونه‌ای باشد که معلم بتواند به بهانه موضوعات مطرح در کتاب‌های درسی این مهارت‌ها را به دانش آموزان آموزش دهد.
سه شنبه, 15 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فخرالدین دانش آشتیانی در نخستین نشست عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی با اشاره به شعار سال96 اظهار کرد: اعتقاد دارم تا زمانی که نظام آموزشی را درست نکنیم تولید و اشتغال نخواهیم داشت.

وی افزود: مهم‌ترین مسئله در تولید و اشتغال، امنیت و بها دادن به سرمایه انسانی است و اگر در نظام تعلیم و تربیت به دانش‌آموزان مهارت آموزش دهیم نیروی کارآمد در مقطع دیپلم خواهیم داشت که به راحتی وارد بازار کار می‌شوند.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: در هیچ جای دنیا نمی‌بینیم که راجع به تفکر یک کتاب دو ساعته برای تدریس داشته باشند بلکه باید 36 ساعت هفته را دانش‌آموز تفکر کند.

دانش‌آموز با استفاده از مهارت تفکر و خرد جمعی می‌تواند پس از فارغ‌التحصیلی برای ایجاد شغل  تفکر کند و اگر فرد متفکری نباشد همیشه به دنبال کپی کردن بوده و هیچ ایده‌ای ندارد.

دانش آشتیانی با بیان اینکه در تولید یکی از مسائل مهم قدرت ریسک‌پذیری است، ادامه داد: معلم و مدرسه نقش کلیدی در انتقال مهارت دارند حجم کتاب‌های درسی و مطالب باید به گونه‌ای باشد که معلم بتواند به بهانه موضوعات مطرح در کتاب‌های درسی این مهارت‌ها را به دانش آموزان آموزش دهد.

وی گفت: مهم‌تر از جدول ضرب مهارت‌هایی است که دانش آموز باید از کتاب درسی یاد بگیرد و این تصور اشتباه است که بگوییم دانش‌آموز باید در کلاس‌های بیرون مهارت را بیاموزد.

نظام تعلیم و تربیت در تولید و اشتغال سهیم است چرا که می‌تواند در طولانی مدت سیستمی را طراحی کند که در تولید و اشتغال نقش ایفا کند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2