لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پژوهشگران به ساخت «رباتهای آتش‌نشان و جراح» علاقه بیشتری نشان دهند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید نسبت به رباتهای آتش‌نشان و جراح توجه شود، گفت: پژوهشگران جوان کشور باید نسبت به ساخت این دو ربات توجه و علاقه بیشتری نشان دهند.
سه شنبه, 15 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مراسم افتتاحیه دوزادهمین مسابقات ربوکاپ آزاد ایران صبح امروز با حضور رئیس دانشگاه آزاد، رئیس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و سفیران تیمهای خارجی در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

حمید میرزاده؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با اشاره به بحث دانش‌بنیانها در کشور طی دو دهه اخیر اظهار کرد: با توجه به تأکیدات و بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه شرکتهای دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی، در تلاش هستیم تا با گسترش این نوع شرکتها بتوانیم مشکلات امر اشتغال و تولید را کاهش دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: در سراسر کشور درباره توسعه این قبیل شرکتها و مراکز رشد جهش فوق‌العاده‌ای را داشته‌ایم که با حمایت معاونت علمی و فناوری به رشد چشمگیری دست یافته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه باید در دانشگاه آزاد بر درآمدهای غیر از شهریه‌ای تکیه کنیم، تأکید کرد: در طرح آمایش 10 ساله دانشگاه آزاد یکی از اولویتهای اصلی توجه به بحث اقتصاد بر مبنای دانش‌بنیان است تا بتوانیم اثربخشی فراوانی بر علم و ثروت در دانشگاه داشته باشیم.

میرزاده با بیان اینکه سازمانهای دولتی و غیردولتی در رشد شهرکهای فناوری تاثیر بسزایی دارند، ابراز کرد: با بهره‌مندی و همکاری با سازمانهای مختلف می‌توان به استانداردهای جهانی دست یافت تا جائیکه زمینه صادرات فراهم شود.

وی با تاکید بر توجه به ربات آتش‌نشان و جراح افزود: پژوهشگران جوان کشور باید نسبت به ساخت این دو ربات توجه و علاقه بیشتری نشان دهند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2