لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دانش آموزان تور لیدر گردشگری خانواده شان می شوند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معاون گردشگری کشور از اجرای طرح همیار گردشگر از ابتدای سال 96 در 460 مدرسه خبر داد.
جمعه, 11 فروردين 1396

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی رحمانی‌موحد با بیان اینکه دولت یازدهم چند راهبرد را برای توسعه صنعت گردشگری در نظر داشته و دنبال می‌کند، اظهار داشت: «جذب گردشگر خارجی، توسعه و سامان‌دهی صنعت گردشگری داخلی، توانمندسازی و توسعه زیرساخت‌ها و استفاده از فناوری در صنعت گردشگری کشور ازجمله این راهبردها محسوب می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بیان کرد: در کنار این راهبردها، فعالیت‌ها و سیاست‌های مختلف دیگری را نیز برای چهار سال دوم دولت پیش‌بینی کرده‌ایم.

او با اشاره به طراحی 29 فعالیت جدید در حوزه گردشگری در چهار سال آینده تصریح کرد: فعالیت‌هایی نظیر فرهنگ‌سازی، بازاریابی، نظارت، سامان‌دهی، ترغیب، استفاده از مزیت‌های گردشگری تخصصی زیارت، طبیعت، فرهنگی و.

در نظر گرفته شده است.

رحمانی‌موحد با بیان اینکه هر کدام از این فعالیت‌ها با موضوعات مختلف و دستگاه‌های مختلف در ارتباط است، گفت: گردشگری یک فعالیت بین‌بخشی است یعنی اینکه سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان متولی است و همکاران و بازیگرانی شامل دستگاه‌های مختلف سازمان را همراهی می‌کنند.

او افزود: متناسب با هر موضوعی در حوزه گردشگری با دستگاه‌های مرتبط، ایجاد هماهنگی شده است، به‌طور مثال در گردشگری سلامت، شورای راهبری گردشگری سلامت با همکاری وزارت بهداشت ایجاد شده یا در بحث طبیعت‌گردی اقدام به ایجاد کمیسیون امنیت کویر و توسعه پایدار کویر در شورای امنیت کشور شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی ابراز داشت: در بحث ارتقای امنیت گردشگران با هماهنگی انجام‌شده با وزارت کشور و شورای امنیت، دستورالعمل و آیین‌نامه‌ای تدوین و ابلاغ شده که همه دستگاه‌های ذی‌ربط در این بخش حضور دارند.

او ادامه داد: این سازمان در حوزه فرهنگ‌سازی گردشگری با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش اقدام به اجرای طرح همیار گردشگر با استفاده از دانش آموزان 7 تا 17 سال کرده که البته با تدوین اهداف و تهیه آرم و تأسیسات و همچنین برگزاری نشست‌های مشترک و تخصصی با انجمن‌های پرورشی و خدمات فرهنگی استان‌ها همراه بوده است.

رحمانی‌موحد با بیان اینکه طرح همیار گردشگر از ابتدای سال 96 در 460 مدرسه به‌صورت پایلوت اجرا می‌شود و خود دانش‌آموزان به‌عنوان محور گردشگری در خانواده‌ها مطرح شده و آموزش سفر سالم و فرهنگ سفر، گردشگری مسئولانه و حفاظت از میراث از سن نوجوانی به جامعه وارد می‌شود.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2