لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلس علل بازماندگی از تحصیل کودکان خوزستان تهیه می شود
منبع خبر:خبرگزاری مهر
اهواز - مدیرکل آسیب های اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از تهیه اطلس علل بازماندگی از تحصیل کودکان استان خوزستان خبر داد.
چهارشنبه, 09 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار مهر، روزبه کردونی ظهر امروز که در اولین جلسه کارگروه بررسی بازماندگی از تحصیل کودکان سخن می گفت، افزود: حدود هشت هزار و ۷۶۳ نفر بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی در استان شناسایی شده اند که بعد از تشکیل کارگروه قرار است با برقراری ارتباط مستقیم با سرپرستان آنها، علل بازماندگی از تحصیل در ۳۰ شاخص دسته بندی شود.

کردونی با اشاره به تسهیل روند بازگشت کودکان به سیستم آموزشی از طریق این اطلس افزود: طبق نتایج  اطلس مربوطه که ظرف دو ماه آینده تهیه می شود، راهکارهای لازم برای بازگشت جامعه هدف به مدارس و فضاهای آموزشی پیشنهاد خواهد شد.

وی، ویژگی عمده اطلس بازماندگان از تحصیل را بررسی علل بازماندگی از تحصیل بر اساس ۳۰ عامل دانست و گفت: طبق این اطلس و با توجه به شرایط هر منطقه و شهرستان راهکارهای لازم برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ ارایه می شود.

ممکن است علل و عواملی بیش از این ۳۰ عامل هم پیدا شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این کارگروه با اشاره به تک عاملی نبودن بازماندگی از تحصیل اظهار کرد: حدود ۱۷ هزار بازمانده از تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی شناسایی شده اند و عوامل مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و اقلیمی در بازماندگی این کودکان نقش دارند.

وظیفه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت کودکان است و دستگاه های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) باید کمک کنند تا کودکان در مدرسه حاضر شوند.

محمد تقی زاده افزود: همه دستگاه های متولی باید با یک نقشه راه مشخص و تقسیم وظایف در این کار مشارکت کنند.

در حال حاضر، اداره کل آموزش و پرورش یک قدم بزرگ برای جبران بازماندگی از تحصیل در سال های آینده برداشته و با جذب بیش از ۱۰۰ درصد نوآموزان پیش دبستانی باعث شده تا کودکان زودتر وارد فضای آموزش شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کارگروه بررسی بازماندگی از تحصیل کودکان در اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با حضور مدیرکل آسیب های اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، مدیرکل بهزیستی استان خوزستان و معاون مدیرکل امور اجتماعی استانداری برگزار شد.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2