لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نخستین مدرسه خیرساز سال ۹۶ در آذربایجان شرقی کلنگ زنی شد
منبع خبر:خبرگزاری مهر
اهر - نخستین مدرسه دو کلاسه خیرساز سال ۹۶ آذربایجان شرقی در روستای شنقوش‌آباد شهرستان اهر کلنگ زنی شد.
چهارشنبه, 09 فروردين 1396

ساخت مدرسه در روستاهای محروم از اولویت‌های دولت تدبیر و امید استمعاون فرماندار اهر در آیین کلنگ زنی مدرسه دو کلاسه خیرساز روستای شنقوش‌آباد، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید برای توسعه و آبادانی همه‌جانبه روستاها عزم جدی دارد.

مدد سمندری با اشاره به اینکه خیرین مدرسه‌ساز به‌عنوان بازوان توانمند دولت در امر مدرسه‌سازی هستند، افزود: خوشبختانه خیرین مدرسه‌ساز ضمن اینکه در ساخت مدارس روستاهای محروم علاقه‌مند هستند امیدواریم در تجهیز این مدارس نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با ذکر اینکه خیرین مدرسه‌ساز دولت تدبیر و امید را در زمینه مدرسه‌سازی یاری می‌کنند، گفت: بهترین ذخیره آخرت مدرسه‌سازی بوده چراکه با اقدام حسنه خیرین می‌توانند برای دانش آموزان الگویی مناسب باشند.

معاون فرماندار اهر خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که دولت به همکاری خیرین مدرسه‌ساز و خیرین مدرسه یار نیاز دارد، دانش آموزان علاوه بر اینکه نیازمند فضاهای آموزشی هستند بلکه باید از ظرفیت‌های خیرین مدرسه یار در ساخت و تکمیل کتابخانه، نمازخانه، تجهیزات تربیت‌بدنی، سالن نمایش، نرم‌افزار مدارس استفاده کنیم.

۸ مدرسه خیرساز به‌زودی در اهر کلنگ زنی می‌شودمدیر آموزش و پرورش شهرستان اهر نیز در این آیین با اشاره به اینکه احداث مدرسه در روستاهای فاقد مدارس در اولویت است، اظهار کرد: دولت به‌تنهایی قادر به حل تمام مشکلات نیست و بایستی همه اعم از مردم و مسئولان تلاش کنند.

جعفر شجاعی افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مشترک آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان اهر برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز بود که خوشبختانه با موفقیت توانستیم در تهران برگزار کنیم.

وی بابیان این‌که خیرین مدرسه‌ساز برای ساخت ۲۴ مدرسه در شهرستان اهر متعهد شده‌اند، اضافه کرد: رقم تعهد خیرین مدرسه‌ساز جهت مدرسه‌سازی نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اهر در پایان با تأکید بر اینکه خیرین مدرسه‌ساز که برای ساخت مدرسه در اهر متعهد شده‌اند اکنون به وعده‌های خود عمل می‌کنند، خاطرنشان کرد: از هم‌اکنون برای کلنگ زنی هم‌زمان ۸ مدرسه شهری و روستای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که انقریباً با حضور مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و مسئولان شهرستانی در اهر انجام می‌شود.

گفتنی است مدرسه دو کلاسه روستای شنقوش‌آباد شهرستان اهر توسط خیرین مدرسه‌ساز حسن و رحمان خوشبخت در زمینی به مساحت نزدیک به ۲۸۰ مترمربع و با زیربنای ۶۰ مترمربع احداث می‌شود.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2