لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دفاتر آموزش کار و دانش در شهرک‌های صنعتی ایجاد می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از ایجاد دفاتر آموزش کاردانش در شهرک‌های صنعتی خبر داد.
شنبه, 05 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, علی زرافشان در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت صنعت معدن و تجارت در حال برگزاری است، گفت: یکی از روش‌های آموزش, آموزش در شهرک‌های صنعتی است.

وی افزود: دانش‌آموزان کارودانش و فنی‌وحرفه‌ای دوره‌های تخصصی خود را در شهرک‌های صنعتی می‌گذرانند و درس‌های عمومی خود را درمدرسه می گذرانند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش،  تصریح کرد: دفتر آموزش کار و دانش در شهرک‌های صنعتی ایجاد شده است و از دانش‌آموزان که دوره‌ها را می‌گذرانند حمایت می‌کند.

این نوع تفاهم‌نامه‌ها هدف اصلی ما را که تربیت نیروی انسانی دارای مهارت است محقق می‌کند و کیفیت نیروی انسانی را ارتقا می‌دهد.

زرافشان تاکید کرد: فراهم کردن امکان ادامه تحصیل برای اخذ دیپلم متوسطه در هنرستان‌های کارودانش برای کارکنان بخش‌‌های صنعتی و معدنی, همکاری در برگزاری کارگاه‌های عملی در هنرستان‌ها بر اساس نیاز بخش‌های صنعتی و معدنی و براساس اعلام وزارت صنعت و با توجه به شرایط‌های آموزش و پرورش, همکاری هنرستان‌ها جهت انجام پژوهش‌های مرتبط با بخش‌های صنعتی و معدنی,همکاری و حمایت در گسترش رشته و آموزش‌های مهارتی در هنرستان‌ها بر اساس نیازو تعریف وزارت صنعت ، همکاری در استفاده از متخصصین صنعتی و معدنی وزارت صنعت و برای برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌ها در هنرستان‌ها, اجرای برنامه‌‌های فرهنگی و آموزشی در هنرستان‌ها برای آشنایی با تولیدات ملی و کمک به تقویت تولید ملی در راستای اقتصاد مقاومتی از اقداماتی است که برنامه‌‌های ما برای اجرای  تفاهم نامه است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2