لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دانش‌آموزان با احترام به شهدای آتش‌نشان به چهارشنبه سوری «نه» گفتند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دانش‌آموزان کشور به کمپین نه به چهارشنبه سوری پیوستند و محصلین دبیرستان دوره اول متوسطه شهید رحمانی شهریار نیز با هدف ادای احترام به شهدای آتش‌نشانان پلاسکو از مواد محترقه استفاده نخواهند کرد.
شنبه, 05 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سال‌هاست که چهار شنبه آخر سال یعنی دلهره، ترس، خطر و فاجعه و دیگر به معنای پریدن از روی آتش نیست بلکه پریدن از روی حادثه است.

امروزه با منسوخ شدن این آیین قدیمی و جایگزین شدن روش‌های پرخطر جدید، چهارشنبه آخر سال از یک سنت دوست داشتنی و زیبا به شبی وحشت آور تبدیل شده است.

آموزش‌وپرورش با توجه به رسالت فرهنگ سازی در بحث مسائل ایمنی، هر سال بخشنامه‌ای را به منظور ترویج فرهنگ ایمنی و کاهش حوادث چهارشنبه آخرسال به مدارس ارسال می‌کند.

در سال‌های گذشته آسیب‌های متعددی را در چهارشنبه آخر سال شاهد بودیم بنابراین تأکید عمده آموزش‌ها بر بحث پیشگیری از حوادث و افزایش ایمنی است.

ماموران آتش‌نشانی و هلال احمر نیز با حضور در مدارس توصیه‌های لازم را برای دانش‌آموزان دارند.

دبیرستان دوره اول متوسطه شهید رحمانی وحیدیه شهریار نیز در آستانه شب چهارشنبه سوری با حضور ماموران آتش‌نشانی در مدرسه، هشدارهایی را به دانش‌آموزان در رابطه با حوادث و مخاطرات این شب ارائه کرد.

آنگونه که فیروز حسینی معاون این مدرسه می‌گوید: به دانش‌آموزان گفته شد تا سنت‌های سابق همچون مراسم قاشق زنی یا پریدن از روی آتش را که کم خطر است در این شب اجرا کنند و به هیچ وجه از مواد محترقه استفاده نکنند.

ماموران آتش‌نشانی نیز خطرات استفاده از مواد محترقه را برای دانش‌آموزان بازگو کردند و آنها نیز متعهد شدند با هدف احترام به شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو از این مواد استفاده نکنند.

همچنین آتش‌نشانان آتشی را روشن کرده و برای خاموش کردن آن از مشارکت و همراهی دانش‌آموزان استفاده کردند.

به گزارش تسنیم، دانش‌آموزان تهرانی نیز کمپینی تحت عنوان «نه به چهارشنبه سوری» با شعار «سوختند تا نسوزیم» تشکیل دادند و اعلام کرده‌اند که «ما دانش آموزان شهر تهران با هموطنان خود هم پیمان شده و در حمایت از آتش نشانان زحمتکش در چهارشنبه سوری امسال شرکت نمی‌کنیم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2