لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتقای کیفیت و جایگاه مدارس از رویکردهای سال 96
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
وزارت آموزش و پرورش به منظور تدوین برنامه سالانه، مجموعه رویکردها، اهداف، راهبردها و سیاست‌های این وزارتخانه را ابلاغ کرد.
شنبه, 05 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم, برنامه سالانه وزارت آموزش و پرورش بر اساس اسناد راهبردی و جهت ساز بالادستی در این وزارتخانه از جمله سیاست‌های کلی رهبر معظم انقلاب در خصوص ایجاد تحول، نظام اداری، اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه، سند تحول بنیادین و برنامه‌های آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید تدوین شد.

اجرای متوازن سند تحول بنیادین، ارتقای کیفیت و جایگاه مدارس و نهادینه کردن جهت گیری های فرهنگی ـ تربیتی از جمله رویکردهای برنامه سال 96 است.

در این گزارش عدالت محوری با کاهش نابرابری، ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت، بازنگری ساختارها، ارتقای منزلت اجتماعی معلمان و توسعه فناوری اطلاعات از جمله اهداف برنامه راهبردی سال 96 است.

تأمین زیرساخت‌ها، ارتقای راهبری و مدیریت منابع انسانی، توسعه مشارکت، افزایش بهره‌وری، ارتقای برنامه‌های درسی،‌ افزایش اثربخشی آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای، توسعه عدالت آموزشی، پرورشی و ورزشی، توسعه فناوری اطلاعات و مدیریت فضای مجازی و تجهیز محیط‌های یادگیری از جمله سیاست‌های و راهبردهای برنامه سالانه است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2