لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خوب و بد اسکان نوروزی از نگاه معلمان
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
آموزش‌وپرورش برای اسکان نوروزی فرهنگیان 29 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است این در شرایطی است که اسکان نوروزی فرهنگیان در برخی مناطق با نقاط قوت و ضعف‌هایی همراه است.
شنبه, 05 فروردين 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در طرح اسکان نوروزی سال 96، 680 پایگاه، 11 هزار مدرسه، 105 هزار کلاس درس، 261 مرکز آموزشی - رفاهی، 300 سوئیت اردوگاه‌ها و دو هزار خوابگاه در 50 پردیس دانشگاه فرهنگیان فعال هستند و 25 هزار نفر از عوامل اجرایی به فرهنگیان خدمات ارائه می‌کنند.

همچنین طبق اعلام مسئولان آموزش‌وپرورش امسال با هدف افزایش کیفیت، کلاس‌های گروه «ج» از بحث اسکان حذف شده‌اند.

آموزش و پرورش در کشور سهم عمده‌ای در اسکان موقت میهمانان و مسافران نوروزی را به خود اختصاص داده است به گونه‌ای که در برخی از شهرستان‌های کشور، اسکان مسافران نوروزی صرفاً بر عهده آموزش‌و پرورش است و در مجموع 80 درصد مراکز اسکان نوروزی موقت برای فرهنگیان و 20 درصد برای غیر فرهنگیان است.

طبق گفته‌های عباس باقری مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، امسال در طرح اسکان نوروزی موقت فرهنگیان 30 هزار نفر-خانوار از اعضای خانواده‌های فرهنگیان در مراکز اسکان پذیرش خواهند شد.

اگر چه آموزش‌وپرورش با بسیج تمام امکانات و کلاس‌های درس در تلاش برای پذیرش فرهنگیان با هزینه‌های کمتر در ایام تعطیلات نوروز است اما در برخی استان‌ها، فرسودگی مدارس و امکانات کم مراکز اسکان موجب گلایه برخی فرهنگیان شده است.

در تصاویری که از سوی فرهنگیان در فضای مجازی و کانال‌های مربوط به معلمان منتشر شده، برخی امکانات نامناسب به نمایش گذاشته شده است.

هر چند در برخی مناطق مانند شهرستان‌های استان تهران نیز با توجه به تصاویر منتشر شده امکانات ارائه شده به فرهنگیان بسیار مناسب است.

در همین رابطه عباسعلی باقری مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با فرسودگی امکانات در برخی از مدارس طرح اسکان اظهار کرد:  25 هزار نفر از همکاران ما عید نوروز در کنار خانواده خود نیستند تا بتوانند با تلاش، خدمات مناسبی را به فرهنگیان ارائه دهند و استان‌های مختلف، نهایت تلاش خود را در پذیرش و استقبال از همکاران انجام می‌دهند و به ویژه بر تکریم فرهنگیان در بحث پذیرش تاکید می‌شود تا با روی خوش از آنها استقبال شود.

وی افزود:‌ در اکثر شهرها و به ویژه مناطق مسافرپذیر مانند اصفهان، شیراز، مشهد، بندرعباس و اهواز تمام مدارس در طرح اسکان فعال هستند و علاوه بر 29 میلیارد تومانی که وزارت آموزش‌وپرورش هزینه کرده است، استان‌ها نیز 15 میلیارد تومان هزینه کرد‌ه‌اند تا امکانات مناسبی را فراهم کنند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: تا روز گذشته بیش از یک میلیون نفر را در مراکز اسکان پذیرش کرده‌ایم و در این میان ممکن است برخی مدارس فرسوده بوده یا تجهیزات قدیمی داشته باشند که از این بابت عذرخواهی می‌کنیم و تمام تلاش ما فراهم کردن امکانات مناسب برای فرهنگیان است.

باقری با اشاره با تاکید براینکه شغل آموزش‌وپرورش، اسکان مسافران و مدرسه نیز محل اسکان نیست، گفت: تلاش‌های انجام شده در این رابطه به دلیل علاقه همکاران به فرهنگیان و همکارانشان است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2