لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پذیرش سه میلیون مسافر در مراکز اسکان فرهنگیان/مناطق پرطرفدار در استان تهران
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش از پذیرش سه میلیون نفر در مراکز اسکان فرهنگیان خبر داده است.
شنبه, 05 فروردين 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباسعلی باقری اظهار کرد: بر اساس آمار تا پایان دوم فروردین ماه  96،  یک میلیون و 416 هزار و 23 نفر در قالب 393 هزار و 340 خانوار از مراکز اسکان فرهنگیان، استفاده کرده‌اند.

بر این اساس 3  میلیون و 728 هزار و 234 نفرروز از مراکز اسکان فرهنگیان بهره مند شدند.

وی گفت: بیشترین مسافران به ترتیب به استان‌های اصفهان، فارس، خوزستان، خراسان رضوی و هرمزگان فارس اختصاص دارند.

به گزارش تسنیم، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز با اشاره به اینکه 21 مرکز اسکان موقت فرهنگیان در شهرستان‌های استان تهران میزبان فرهنگیان هستند، اظهار کرد: تا پایان روز دوم فروردین تعداد 2500 نفر روز مسافر در مراکز اسکان موقت فرهنگیان اداره کل شهرستان‌های استان تهران پذیرش شدند.

وی در ادامه تصریح کرد : مناطق ری و پاکدشت به دلیل همجواری با حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و حرم مطهر حضرت امام (ره) و مسیر عبور زائران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع ) و مناطق رودهن، دماوند و فیروزکوه به دلیل مسیر تردد شهرهای شمالی کشور بیشترین پذیرش اسکان موقت را داشته‌اند.

فولادوند گفت : تعداد 5 هزار نسخه کاتولوگ اطلاعات استان و ویژه نامه اسکان نوروزی با عنوان مهربانان چاپ و توزیع شده است.

همچنین زهرا  احمدی پور  رئیس سازمان میراث فرهنگی درحاشیه بازدید از دبیرستان تاریخی امام (ره) شهرستان بروجرد با اشاره به تکالیف دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در ستاد اجرایی سفر اظهارکرد: آموزش‌و پرورش از جمله دستگاه‌هایی است که با تدبیر و درایت در این عرصه حرکت کرده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: بخش قابل توجهی از مسافران نوروزی توسط آموزش و پرورش پذیرش و اسکان می‌شوند  که قابل تحسین است.

کار آموزش‌و پرورش در توسعه گردشگری و جذب توریست بسیار موثر است و این کار باید تقویت و حمایت شود.

احمدی پور در خصوص احیاء و مرمت دبیرستان امام خمینی (ره) که از آثار و ابنیه تاریخی شهرستان بروجرد به حساب می‌آید قول مساعد داد.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2