لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اعتراضها به «حذف جدول حمایت از پژوهش» به جایی نرسید
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: اعضای کمیسیون آموزش مجلس هر چه در ارتباط با حذف جدول حمایت از پژوهش اعتراض کردند، به نتیجه‌ای نرسید و تلاشها در صحن هم بی‌نتیجه ماند.
سه شنبه, 17 اسفند 1395

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا با بیان اینکه موارد بسیاری در ارتباط با حذف برخی ردیفهای مربوط به بودجه پژوهش از سوی اعضای کمیسیون آموزش در روند بررسی لایحه بودجه سال آینده مطرح شد، اظهار کرد: استدلال کمیسیون تلفیق در ارتباط با حذف جدول بخش پژوهش این بود که از ردیفهای دیگر لایحه بودجه سال آینده کمکهای خوبی به امر پژوهش و فناوری شده است.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: حتی گفتند کمکهای خوبی از سمت دانشگاه‌ها طی فصول مختلف برای امر پژوهش صورت گرفته است لذا به این نتیجه رسیدند که نیازی به عنوان مشخص برای این بخش نیست.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون آموزش نسبت به چنین اقدامی بسیار اعتراض و فشاری روانی زیادی را تحمل کردند، یادآور شد: با این حال هر چه اعتراض کردند به نتیجه‌ای نرسید و تلاشها در صحن هم بی‌نتیجه ماند.

فلاحتی خاطر‌نشان کرد: با توجه به اینکه تصمیم‌گیری حول این موضوع به اتمام رسیده است باید منتظر طرحی از سوی وزارت علوم در سال آینده باشیم تا به مجلس بیاید و در آن به موضوعات حذف شده در قانون بودجه، بپردازد و خواهان حمایت شود که در این صورت وارد مرحله رسیدگی می‌شود.

در حالیکه این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از اعتراض کمیسیون مذکور خبر داد اما میرحمایت میرزاده؛ سخنگوی این کمیسیون ظاهراً از این مسئله مهم، بی‌خبر است؛ وی در گفت‌وگویی با باشگاه خبرنگاران پویا گفت: «در جریان حذف جدول 14 لایحه بودجه سال آینده نیستم؛ کمیسیون آموزش طی دو هفته اخیر جلسه‌ای تشکیل نداده است.

»انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2